Rëndesia e psikologut në jetën tonë !

Rëndesia e psikologut në jetën tonë !

Intervistë me psikologen e njohur Antonela Rama (Psikologe Klinike) Fusha e karrierës në psikologji është një nga fushat më sfiduese dhe interesante sot . Psikologët janë profesionistë të cilët janë ekspertë në fushën e psikologjisë dhe studiojnë mendjen dhe sjelljen e njerēzve përmes vëzhgimit, metodës shkencore dhe parimeve. Është kënaqësi të intervistosh gjithmonë psikologen klinike […]

BBC: Lufta në Kosovë, konflikti që nuk do të largohet asnjëherë

BBC: Lufta në Kosovë, konflikti që nuk do të largohet asnjëherë

Më 24 mars të vitit 1999, SHBA dhe aleatët e saj perëndimorë filluan bombardimet mbi Serbinë duke i dhënë kështu fund luftës në Kosovë.Kështu e nis reportazhin gjiganti britanik, BBC, ku thekson se për shumë shqiptarë dhe serbë të Kosovës, konflikti nuk është zgjidhur kurrë.Korrespodentët e BBC-së, Albana Kasapi dhe Dejan Anastasijeviç kishin raportuar për […]

Zbulohen dokumentet, ISIS gati sulmet hakmarrëse në Europë dhe Siri

Zbulohen dokumentet, ISIS gati sulmet hakmarrëse në Europë dhe Siri

“Kalifati” i Shtetit Islamik është goditur rëndë, duke bërë kështu që të humbasë territoret që ishin në kontrollin e tij.Pas kësaj goditje, është rritur frika se ISIS ka celula të fjetura të cilat do të mund të kryejnë sulme hakmarrëse në Europë dhe Siri. Këto informacione janë bërë të ditura nga dokumente të zbuluara së […]

Zgjedhjet lokale, deputetët socialistë që mund të lënë mandatin

Zgjedhjet lokale, deputetët socialistë që mund të lënë mandatin

Pjerin Ndreu zyrtarizoi kalimin nga pushteti qendror drejt atij lokal, pasi do të jetë kandidat i PS-së për Bashkinë Lezhë. Dhe sipas listave të 2017 vendin e tij në Kuvend pritet ta marrë Adriana Jaku, aktualisht zëvendësministre e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale. Në PS, flitet se Rakip Suli mund të kandidojë në Kamëz, duke i […]

Si e morën nënshtetësinë shqiptare mashtruesit indianë ? Reagon Presidenca

Si e morën nënshtetësinë shqiptare mashtruesit indianë ? Reagon Presidenca

Zbardhet mënyra se si biznesmeni indian Nitin Sandesara ka marrë nënshtetësinë shqiptare bashkë me të vëllanë. Zëdhënësi i Presidentit sqaron se, kërkesa për dhënien e përparësisë së nënshtetësinë është bërë nga Ministria e Turizmit dhe e mjedisit e cila drejtohej nga Blendi Klosi. “Janë zbatuar procedurat ligjore bazuar në pikën 7, të nenit 9 të […]

Suedia rekomandon 15 plazhet më të bukura shqiptare (Foto)

Suedia rekomandon 15 plazhet më të bukura shqiptare (Foto)

Shqipëria po mbush gjithmonë e më shumë listat e vendeve që sugjerohen nga kompani e blogje të njohur udhëtimi, si destinacione për të mos u humbur.Shqipëria është shndërruar shumë shpejt në një destinacion veror popullor, falë bregdetit mahnitës dhe plazheve të bukura që janë disa prej faktorëve madhorë që qëndrojnë pas rritjes në shifra të […]