Federer mendon tërheqjen, 2019-a mund të jetë viti i fundit

Federer mendon tërheqjen, 2019-a mund të jetë viti i fundit

Viti 2019 mund të jetë sezoni i fundit në fushat e tenisit për Roger Federer. Është vetë zvicerani që ka lënë të kuptohet se mund të varë raketën në gozhdë gjatë një interviste për televizionin publik zviceran SRF, teksa deklaroi se ende nuk e ka vendosur nëse do të jetë në fushat e lojës në […]

Trukoi ndeshjet e tenisit, pezullohet përjetë italiani

Trukoi ndeshjet e tenisit, pezullohet përjetë italiani

Ndëshkohet rëndë tenisti italian, Andra Bracciali, i akuzuar bashkë me Potito Starace për trukim ndeshjesh. Bracciali, numri 100 në botë në lojën dyshe është pezulluar përjetë si dhe duhet të paguajë një gjobë të majme rreth 220 mijë euro. “Dorë e hekur” edhe nga Staraces, që pezullohet për 10 vjet si dhe gjobitet 100 mijë […]

Djokovic në finale, Federeri eliminohet

Djokovic në finale, Federeri eliminohet

Novak Djokovic u kualifikua për herë të katërt në finalen e turneut të Shangait, pas fitores së lehtë në vetëm dy sete ndaj numrit 5 të botës, Alexander Zverev.Pas suksesve radhazi në Cincinnati dhe US Open, 31-vjeçari nga Serbia vazhdon të bëjë përpara me shpejtësi, madje fitorja ndaj 21-vjeçarit nga Hamburgu është e 17-ta rresht […]

Tërhiqet Rafael Nadal, probleme në gju

Tërhiqet Rafael Nadal, probleme në gju

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal ka deklaruar se nuk do të marr pjesë as në turneun e Brisbane, pasi hoqi dorë nga turneu i Abu Dhabi. Ai ka ende probleme me gjurin e djathtë, i cili e shqetëson prej dy muajsh. Përmes një mesazhi në “Twitter”, tenisti numër një në botë shpjegon vendimin e tij: “Dëshira […]

Novak Djokovic rrezikon sezonin

Novak Djokovic rrezikon sezonin

Novak Djokovic po kalon një moment të errët në karrierën e tij. Pas dështimit në tre turnetë e mëdhenj grand slam, ish numri 1 i botës rrezikon të mos marrë pjesë në US Open. Përgjegjësi i sektorit mjekësor të Kombëtares Serbe, bën me dije se sezoni i tenistit mund të jetë mbyllur që në Wimbledon […]