Van Der Mark pret me padurim të garojë me Yamaha

Van Der Mark pret me padurim të garojë me Yamaha

Michael Van Der Mark enztuziast që do të garojë me motorin e Valentino Rossi-t. Piloti holandez i Superbike tashmë i zyrtarizuar si njeriu që do të garojë me motorin e Yamaha deri në rikthmin e Doktorit, është shprehur se e pret me padurimin momentin kur ai do të japë konrtibutin e tij. Për Van Der […]

Moto GP, Dovizioso magjik edhe në Montmelo

Moto GP, Dovizioso magjik edhe në Montmelo

Nga Mugello në Montmelo, brenda 7 ditëve Andrea Dovizioso dhe Ducati sigurojnë suksesin e dytë rresht në botërorin e Moto GP duke hedhur kandidaturën për titullin kampion. 31-vjeçari italian dhe suadra e kuqe duken tërësisht të transformuar gjatë javës së fundit pasi arritën të triumfonin edhe në pistën spanjolle, duke lënë pas peshat e rënda, […]