Fury-Wilder ndahen në paqe!(Foto)

Fury-Wilder ndahen në paqe!(Foto)

Ndodhi ajo që askush nuk e priste.Sfida e shumëpritur e peshës së rëndë mes boksierit amerikan Deontay Wilder dhe atij britanik Tyson Fury është mbyllur në barazim. Një nga gjyqtarët ka dhënë rezultatin 115-111 në favor të Wilder, tjetri 114-110 në favor të Fury dhe i treti në barazim, 113-113.Për pasojë, titulli kampion bote i […]

Joshua-Parker, dueli i unifikimit të brezave më 31 Mars

Joshua-Parker, dueli i unifikimit të brezave më 31 Mars

Përcaktohet ndeshja e ardhshme e kampionit në fuqi të botës në peshat e rënda, Anthony Joshua. Pengesa e radhës për unifikimin e brezave për 28-vjeçarin britanik do të jetë boksieri nga Zelanda e Re, Joseph Parker. Joshua për momentin është kampion në Federatat IBF dhe WBA, ndërsa boksieri me origjinë nga Ishujt Samoa mban brezin […]

Anthony Joshua-Kubrat Pulev, 28 tetor 2017

Anthony Joshua-Kubrat Pulev, 28 tetor 2017

Kampioni i botës Anthony Joshua do të mbrojë titullin IBF dhe WBA në peshat e rënda, ndaj boksierit bullgar Kubrat Pulev më datë 28 tetor, duel që do të zhvillohet në Cardiff, në “Principality Stadium”. Ndeshja do të luhet vetëm gjashtë muaj pas triumfit të boksierit britanik në “Wembley” ndaj Wladimir Klitschko-s, që i shtoi […]

Boksi i Kosovës mirëpret Shpëtim Shala dhe Faton Vukshinaj

Boksi i Kosovës mirëpret Shpëtim Shala dhe Faton Vukshinaj

Peja mirëpret boksierët, Shpëtim Shala dhe Faton Vukshinaj. Boksieri profesionist do të zhvillojë duelin numër 25 në karrierën e tij si profesionist. 31-vjecari i cili jeton në Vjenë të Austrisë ka shpjeguar se përsë është përzgjedhur data 28 Korrik për të zhvilluar këtë duel. 12 ditë përpara sfidës, Shala deklaroi se në këtë periudhe të […]