Në Gramsh plas grushti, futbollisti godet gjyqtarin

Në Gramsh plas grushti, futbollisti godet gjyqtarin

Sherret në futbollin shqiptar janë një normalitet. Të mësuar me lajmet nga më të befasishme. Sot në televizione u raportua një sherr gjatë ndeshjes Gramshi-Ada. Një futbollist i ekipit verior ka goditur gjyqtarin kryesor. Ky i fundit akordoi penallti në favor të ekipit vendës. Gramshi ka fituar 4-0. Në pjesën e dytë, 29-vjeçari V.P. goditi […]

Peson humbje të madhe financiare nga koronavirusi, skuadra Angleze merr 156 milionë euro kredi

Peson humbje të madhe financiare nga koronavirusi, skuadra Angleze merr 156 milionë euro kredi

Manchester United ben me dije se ka marre kredi prej 156 milionë eurosh. Kjo shume do perdoret për kryerjen e disa blerjeve të futbollistëve gjatë merkatos verore.“Djajtë e Kuq” kanë marrë kredinë nga “Banka e Amerikës”. Kjo banke vepron si palë në sigurimin e kredidhënieve për disa biznese të mëdha. Mançester Junajtid ka pësuar një […]

Merret vendimi rifillon bundesliga Gjermane …!

Merret vendimi rifillon bundesliga Gjermane …!

Kampionati gjerman i futbollit këtë fundjavë do të rinisë sezonin duke u bërë e para nga 5 Ligat më të rëndësishme të Evropës që ringre siparin e saj, event që do të transmetohet në platformën Digitalb. Gjithcka do të bëhet në bazë të një protokolli strikt për sigurinë shëndetësore që do të duhet të zbatohet […]

VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

Jo vetëm Reali i Madridit, por as Sevilla apo Atletico e Madridit nuk arrijnë t’i bëjnë presion Barcelonës në La Liga.Superdueli i “Ramón Sánchez Pizjuán” mes andaluzëve dhe “Los Colchoneros” u mbyll pa një fitues.Të dyja skuadrat arritën të shënon nga një gol në portat respektive, por pa mundur të festojnë në fund të të […]

Federer mendon tërheqjen, 2019-a mund të jetë viti i fundit

Federer mendon tërheqjen, 2019-a mund të jetë viti i fundit

Viti 2019 mund të jetë sezoni i fundit në fushat e tenisit për Roger Federer. Është vetë zvicerani që ka lënë të kuptohet se mund të varë raketën në gozhdë gjatë një interviste për televizionin publik zviceran SRF, teksa deklaroi se ende nuk e ka vendosur nëse do të jetë në fushat e lojës në […]

Paraqitje fantastike e Kevin Durant, realizon 49 pikë në fitoren e Warriors kundër Magic

Paraqitje fantastike e Kevin Durant, realizon 49 pikë në fitoren e Warriors kundër Magic

Mbrëmë janë zhvilluar shtatë ndeshje në kuadër të ligës më të fortë të basketbollit në botë. Kampioni në fuqi i NBA-s, Golden State Warriors ka arritur edhe një fitore duke e ngritur numrin e triumfeve në pesëmbëdhjetë. Konventa e Parë e Prodhuesve të Kosovës do të mbahet me 29 dhe 30 Nëntor 2018, në Hotelin […]

Marota me dorë të hekurt, ndryshon “Interin” në 10 ditë

Marota me dorë të hekurt, ndryshon “Interin” në 10 ditë

Marota ka marrë në dorë kontrollin e ”Interit”, ka riorganizuar shtyllën kurrizore të klubit dhe ka caktuar menjëherë një linjë drejtimi më të ashpër.Vendimi për të vënë Naingolanin me shpatulla pas muri është pranuar edhe nga trajneri dhe drejtori sportiv, Auzilio gjatë drekës së dy ditëve më parë në “Appiano Gentile”.Por, sinjalin për të marrë […]

Marin Mema,mban fjalim ne pervjetorin e themelimit “Tifozat Kuq e Zi”

Marin Mema,mban fjalim ne pervjetorin e themelimit  “Tifozat Kuq e Zi”

Ndërsa është nderuar nga shumë shoqata brenda e jashtë vendit për kontributin që ai jep për emisionin e tij “Gjurmë Shqiptare”, Marin Mema është vlerësuar edhe nga “Tifozat Kuq e Zi”E teksa është ngjitur në skemë, “Tifozat Kuq e Zi” kanë brohoritur emrin e tij, njësoj siç edhe thërrasin për lojtarët kuqezi në stadium.Ndërsa vetë […]

Higuain ne gjume,Milani ngec ndaj Torinos !

Higuain ne gjume,Milani ngec ndaj Torinos !

Milani nuk përfitoi dot nga humbja e Interit ndaj Juventusit por edhe nga hapat fals të Lazios dhe Romës që barazuan ndeshjet e tyre, për të blinduar vendin e 4-t dhe për t’iu afruar zikaltërve që pozicionohen të tretët.Kuqezinjtë barazuan 0-0 me Torinon në San Siro në një ndeshje në të cilën shpërdoruan shumë raste […]

1 2 3 9