Pijet me ngjyre jeshile jane më të shëndetshme , mesoni disa nga recetat..

Pijet me ngjyre jeshile jane më të shëndetshme , mesoni disa nga recetat..

Lëngjet më të shëndetshme janë ato që kombinojnë perimet dhe frutat. Në këtë mënyrë ofrohet një ekuilibër shumë i nevojshëm mes fibrës, proteinave, vitaminave dhe sheqerit që gjendet tek frutat. Këto lëngje përmbajnë pak sheqer dhe janë ideale për shëndetin. Lëngjet me bazë perimesh dhe frutash ndryshojnë nga lëngjet e shtrydhura. Këto lëngje përgatiten duke […]

Tendos lëkurën më mirë se botoksi: Maska prej tre përbërësve heq 10 vjet nga fytyra!

Tendos lëkurën më mirë se botoksi: Maska prej tre përbërësve heq 10 vjet nga fytyra!

Pos që është ekonomike, efekti i saj është ekuivalent i botoksit të famshëm. Maska është plotësisht natyrale, ndërsa vërtet tendos lëkurën më mirë se botoksi, transmeton Telegafi. Përbërësit: – 1 të bardhë të vezës – Gjysmë luge lëng limoni – Gjysmë luge vaj kokosi Përgatitja: Merrni një vezë të madhësisë mesatare dhe ndajeni të bardhët […]

Çomlek me Patate dhe Polenta

Çomlek me Patate dhe Polenta

300 gr mish (i prerë në kubikë mesatarë) 50 ml vaj ulliri (ekstra i virgjër) 1 degë selino 1 copë karotë 1 kokërr qepë 3 kokërr patate (mesatare) 2 kokërr domate (mesatare) 3 thelpinj hudhër 1 degë rozmarinë 2 gjethe sherebelë 150 ml verë e kuqe 100 gr ullinj të zinj 100 gr miell misri […]