Studimi/ Psikologët: Udhëtimet ju bëjnë më të lumtur se paratë

Studimi/ Psikologët: Udhëtimet ju bëjnë më të lumtur se paratë

Shpesh herë, mendojmë të paturit një kuletë plot me para. Eshtë lumturia më e madhe që mund të përjetojmë. Por, psikologët kanë dëshmuar se: Ndjenjat tona të lumturisë janë në rritje kur blejmë diçka që duam. Apo edhe kur udhëtojmë. Sidoqoftë, ndjenja e kënaqësisë teksa marrim diçka të re, zhduket. Kurse ndjenja e aventurës së […]

7 fustanet qe jane ne mode per 2020-ën!

7 fustanet qe jane ne mode per  2020-ën!

Kryefjala e fustaneve të 2020-ës është: “Joshëse”! Disa prej trendeve të së shkuarës rikthehen sërish këtë pranverë, por çfarë themi me siguri është se asnjëri nga ata që do të shihni më poshtë, s’duhet t’i mungojë garderobës suaj.Çfarë kanë të përbashkët trendet më të famshme të fustaneve që do të shihni këtë sezon? Mund t’i […]

Stilistja shqiptare që arriti të futet në pasarelat ndërkombëtare të modës

Stilistja shqiptare që arriti të futet në pasarelat ndërkombëtare të modës

Kudo që ajo përfshihet e shndërron në një ngjarje të ëmbël dhe elegante. Bëhet fjalë për stilisten shqiptare Ermelinda Manos, me një famë të lakmueshme nëpërmjet dizajneve të saj të modës në Las Vegas. Nuk ngjan e çuditshme sot që pas sfilatave mbresëlënëse ajo të jetë në qendër medias ndërkombëtare si Las Vegas Sun, Las […]

Tendencat e modës, fundi leopard

Tendencat e modës, fundi leopard

Veshjet me printime leopardi janë një tendencë prej vitesh tashmë, e duket se nuk kanë ndërmend të largohen nga industria e modës. Janë moderne dhe elegante, po aq sa ekstravagante dhe të guximshme. Por, nëqoftëse deri pak muaj më parë, stilistët i sillnin për muajt e dimrit, në pallto apo xhaketa, tashmë prestigjiozja “Vogue” i […]

Lejlaja shpërthen në veshje e aksesorë për modën e dimrit 2017

Lejlaja shpërthen në veshje e aksesorë për modën e dimrit 2017

Lejlaja është një nga ngjyrat më në modë për dimrin 2017. E përsosur për çdo rast, ajo është protagonistja e garderobës suaj gjatë ditës dhe mbrëmjes, me kombinime shumë mbresëlënëse.Lejlaja për ditën Për veshjet e ditës është perfekte nga palestra në zyrë Vishni një kostum ngjyrë lejla për të shkuar në punë duke e kombinuar […]

Palltot, ja modelet e reja që duhet të blini

Palltot, ja modelet e reja që duhet të blini

Vjeshta sapo ka nisur por dëshira jonë për të pasur një pallto të butë e të ngrohtë është në krye të listës. Cilat janë modelet “top” të vjeshtë-dimër 2017/18? Trendet e pasarelave flasin qartë: prej disa stinësh modelet e gjata janë rikthyer në modë. Mjaftojnë një palë xhinse, një bluzë e madhe, dhe atlete për […]

Sa të vëmendshëm janë meshkujt për veshjen e femrave ?

Sa të vëmendshëm janë meshkujt për veshjen e femrave ?

Femrat harxhojnë shumë kohë para pasqyrës që të zgjedhin veshjen e duhur para se të takojnë partnerin e tyre, por shpesh u ndodh që të ndërrojnë diçka në veshje e kjo të kalojë pa u vënë re nga meshkujt, e i bën ato që të ndihen jo pak të zhgënjyera. Një këshillë për femrat: Qetësohuni, […]

Kalendari Pirelli në 2018, sjell ‘ndryshe’ Lizën në botën e çudirave

Kalendari Pirelli në 2018, sjell ‘ndryshe’ Lizën në botën e çudirave

Për më shumë se gjysmë shekulli kalendari “Pirelli” na ka dhënë dhjetëra imazhe të paharrueshme, nga fotografi Norman Parkinsonit. Edicioni i vitit 2018 e sheh lëvizjen kalendarike në një territor edhe më radikal, duke sjellë një model me ngjyra të zeza dhe fytyra të famshme për të ri-imagjinuar “Lizën në botën e çudirave”, nga fotografi […]