Qyteti “fantazmë” që kushtoi 40 miliardë dollarë

Qyteti “fantazmë” që kushtoi 40 miliardë dollarë

Një projekt prej 40 miliardë dollarësh, për të ndërtuar qytetin e parë në botë të “zgjuar” barazvlerësohet me Çernobilin si një qytet “fantazmë”.“Utopia e teknologjisë së lartë” në Songdo në verilindje të Koresë së Jugut është ndërtuar nga zeroja dhe është projektuar gjithçka sipas teknologjisë më të fundit.Banorëve iu premtua një qytet i së ardhmes, […]

Fotot/ Gjyshja më seksi në botë

Fotot/ Gjyshja më seksi në botë

Kjo është gjyshja më seksi në botë. Të gjitha vajzat duan ta ruajnë rininë në fytyrë e në trup, ndonëse vitet kalojnë. Shembulli është i qartë: Gina Stewart. 48 vjeç, nënë e 4 fëmijëve dhe me një mbese 5 vjeçe që i këndon gjyshes së vet sa herë duhet të fryjë qirinjtë e ditëlindjes.Me më […]

Mbyllet plazhi i famshëm nga filmi “The Beach”

Mbyllet plazhi i famshëm nga filmi “The Beach”

Autoritetet në Tajlandë kanë njoftuar se do “zgjasin pafundësisht mbylljen” e gjirit të bukur që u bë i famshëm nga filmi i Leonardo DiCaprio, “The Beach”.Gjiri Maya do të qëndrojë i mbyllur derisa të rimëkëmbet nga vite të tëra të dëmtimit të mjedisit, shkaktuar nga turistët e shumtë.Ata kishin njoftuar më parë se plazhi do […]

Zbulimi/ Mbretëresha Elisabeth përshëndet me dorë false (Foto)

Zbulimi/ Mbretëresha Elisabeth përshëndet me dorë false (Foto)

Mbretëresha Elisabeth e Britanisë se Madhe është pa dyshim mbretëresha e rekordeve. Mbretëresha ka 66 vjet në fron, duke thyer kështu një tjetër rekord të vetin. Ajo është gjithashtu mbretëresha me moshën më të madhe në fron, 92 vjeçe.Përshëndetja me me dorë është një nga gjestet që nuk mungon asnjëherë në çdo dalje publike të […]

Fëmija juaj nuk fle? Ja çfarë keni bërë gabim

Fëmija juaj nuk fle? Ja çfarë keni bërë gabim

Të vësh fëmijën në gjumë dhe që ai të flejë është një nga sfidat më të mëdha për një nënë të re. Por ju mund të anashkaloni disa nga gabimet më të zakonshme që bëjnë prindërit në rutinën e gjumit të fëmijëve të tyre. 1.Vendosja e pritshmërive shumë të mëdha: Ju mund të keni dëgjuar […]

Zbulohet “zona më vdekjeprurëse” në planet, asgjë nuk mund të mbijetojë

Zbulohet “zona më vdekjeprurëse” në planet, asgjë nuk mund të mbijetojë

Shkencëtarët kanë zbuluar “zonën e vdekjes” më të madhe në botë deri tani. Në një zonë të madhe në Gjirin e Omanit, i cili mbulon një sipërfaqe prej rreth 80,000 metra katrorë, për shkak të mungesës së oksigjenit, pothuajse nuk ka jetë, sipas një studimi të botuar në gazetën Gjeophysical Research Letters. “Hulumtimi ynë thotë […]

5 misteret të cilat edhe shkencëtarët nuk mund t’i shpjegojnë

5 misteret të cilat edhe shkencëtarët nuk mund t’i shpjegojnë

Që nga kohët e lashta, ne jemi përpjekur të shpjegojmë shumë gjëra të mrekullueshme që ekzistojnë në planetin tonë. Shumica e gjërave të tilla tani shpjegohen shkencërisht. Sidoqoftë, ka ende disa fenomene që janë vështirë të besohen, përcjell albeu.com. Ne kemi mbledhur 5 fenomene misterioze që janë krijuar nga natyra apo njerëzit. 1.Dritat e tërmetit […]