Lil Wayne ndan versionin luksoz të ‘Funeral’ që përfshin bashkëpunime të reja me Doja Cat, Lil Uzi Vert

Lil Wayne ndan versionin luksoz të ‘Funeral’ që përfshin bashkëpunime të reja me Doja Cat, Lil Uzi Vert

Lil Wayne ka lëshuar një version të zgjeruar të albumit të tij të ri, “Funeral”, me tetë këngë shtesë. Rekordi luksoz, ishte një lancim surprizë. Albumi përfshin bashkëpunime me Doja Cat, Lil Uzi Vert, Tory Lanez, Jessie Reyez, and Benny The Butcher, dhe Conway The Machine. Versioni origjinal i Funeral u lëshua në fund të […]

Del në ankand makina ku u vra legjenda e repit Tupac

Del në ankand makina ku u vra legjenda e repit Tupac

Makina e tipit BMV 7-Series ku u ekzekutua legjenda e repit Tupac Shakur ka dalë në ankand. Çmimi fillestar i saj në ankand është 1.5 milionë dollarë. BMV 7-Series u riparua gjatë kësaj jave, duke ruajtur karakteristikat e saj ku ka dhe një vend të posaçëm sekret për vendosjen e armëve. Tupac ishte i ulur […]

Alban Skënderaj publikon këngën e re

Alban Skënderaj ka publikuar këngën e tij të fundit e cila është një bashkëpunim me Dj Oltin dhe Lyrical Son. Ndryshe nga cfarë jemi mësuar, kënga e tij është mjaft ritmike, por e shoqeruar nga tekstet mëse të goditura të Albanit.Ajo titullohet 93 dhe fabula është dashuria e asaj kohe.

Këngëtarja franceze ndërron jetë në skenë

Këngëtarja franceze ndërron jetë në skenë

Këngëtarja e re franceze Barbara Weldens, me një të ardhme premtuese në botën muzikore, ka vdekur në skenë. 35-vjeçarja po performonte në një kishë në fshatin piktoresk të Goudron mesnatën e së mërkurës kur u rrëzua. Weldens mendohet se ka pësuar një atak kardiak, por shkaku mbetet ende i paqartë. Mediat lokale raportojnë se këngëtaren […]

Artistët më të mirë të JAZZ-it vijnë në Shqipëri

Artistët më të mirë të JAZZ-it vijnë në Shqipëri

30 artistë të huaj, emrat më të mirë të JAZZ-it në botë, mbërrijnë në Shqipëri për të sjellë jo vetëm muzikë të mirë, por edhe diçka më shumë nga kultura e tyre.Në këtë edicion të gjashtë, mbërrijnë në Shqipëri 10 grupe që rrëfejnë kultura të ndryshme, pasi ky nuk do të jetë një festival i […]