Reçeli i Shijshëm me Mollë – Si ta Përgatisni Lehtë në Shtëpi

Reçeli i Shijshëm me Mollë – Si ta Përgatisni Lehtë në Shtëpi

Për shumë amvisa shqiptare, përgatitja e reçelit është shpesh edhe një pasion.Receta që do të lexoni më poshtë garanton një reçel të shijshëm molle që nuk do të mungojë në mëngjeset e kaluara me familjen.Reçeli është fantastik me një shije që nuk ka të përshkruar apo të krahasuar. Megjithatë, ata që e kanë provuar shpjegojnë […]

Qeska çokollate me portokall

Qeska çokollate me portokall

Këtë desert askush nuk do të mund harrojë, si për dukjen, ashtu edhe për shijen që ka! Ngjishni brumin e zakonshëm për palapeta, vetëm shtoni dy lugë kakao.Piqni, dhe në mes të palapetës qitni një lugë të plotë krem çokollate dhe disa copë të prera portokalli.Mblidheni palapetën ashtu që të bëni në formë qeske si […]

Couscous, i shijshëm dhe me vlera ushqyese

Couscous, i shijshëm dhe me vlera ushqyese

Couscous është një ushqim që përftohet nga kokrriza të grimcuar të grurit durum. Ai mund të gatuhet si një pjatë e plotë ose të jetë një nga përbërësit e recetës.Origjina e tij është nga lindja e Afrikës Veriore që në shekullin e VII.Couscous nuk ka vetëm shije, por edhe vlera të shumta ushqyese. Me konsumimin […]

Qofte me mish peshku

Qofte me mish peshku

Një recetë e thjeshtë dhe e shijshme. Një gatim i ushqyeshëm për të gjithë familjen. Përbërësit: – 1 kg peshk (bakalaro), – 1 tufë perimesh për supë, – 1 qepë, – kripë, – piper, – spec të ëmbël, – 4 vezë, – 2 thelpinj hudhre, – vaj për fërgim. Përgatitja: 1. Perimet për supë zieni […]

Pancake me kikirikë të pjekur dhe krem karamel me kikirik

Pancake me kikirikë të pjekur dhe krem karamel me kikirik

Përbërësit për Pancake: Kikirikë, Miell, Dy vezë, Sheqer, Qumësht, Gjalpë, Pana dhe Kripë. Përgatitja: Fillimisht në një enë qelqi hedhim miellin, dy vezë, sheqerin, gjalpin dhe i rrahim, më pas i shtojmë dhe pak qumësht derisa të bëhet një kompakt i trash.Ndërkohë që brumi pushon pak, bëjmë pjekjen e kikirikëve me lëvore në mënyrë që […]

Linguini me gaforre

Linguini me gaforre

Paraprakisht gaforret pastrohen dhe zihen në verë të bardhë, ndërkohë kemi bërë gati përbërësit e tjerë: Pomodorinit, verën e bardhë, vajin e ullirit, hudhrën e shtypur, erëza e ndryshme dhe majdanozin e freskët. Ndërkohe që linguinit i kemi vendosur të ziejnë, fillojmë përgatitjen e gaforres! Hedhim në trigan vajin e ullirit, hudhrat dhe gaforret. I […]

Couscous vegetarian

Couscous vegetarian

Ka shumë mënyra se si mund ta konsumoni couscusin, por ne do ju sugjeronim një recetë me perime, e cila gatuhet shpejt dhe ka shumë vlera ushqyese. Përbërësit për këtë recetë janë: couscous, karotë, lulelakër, brokoli, fara lini, shegë, misër i ëmbël, avokado, mollë jeshile dhe lime. Përgatitja: Në një enë me ujë të nxehtë, […]

Fileto qefulli e marinuar me verë të bardhë

Fileto qefulli e marinuar me verë të bardhë

uke qenë që qefulli është një peshk që ushqehet me barishte në fundin e detit shpesh mishi i tij vjen më i rëndë se peshqit e tjerë. Për këtë arsye është mirë që filetot e qefullit të marinohen me parë. Këtë rradhë marinimin do ta bëjmë me verë të bardhë dhe erëza të forta. Fillimisht […]

Asparagus me mish pule dhe verë të kuqe

Asparagus me mish pule dhe verë të kuqe

Përbërësit: Asparagus Një fileto pule Salcë soje Vaj susami Krip Pak miell Vaj ulliri Verë e kuqe Gjysmë qepe Dhe dy thepi hudhër Përgatitja: Procesi i përgatitjes për këtë recetë është, fillimisht presim fileto pulën në kubik. Në një enë shtojmë pak miell dhe pak salcë soje dhe e trazojmë në mënyrë që të kemi […]

Kek me rikota

Kek me rikota

Përbërësit për këtë recetë janë: Rikota Miell Sheqer Kakao pluhur Vezë Vaj ulliri Fryrës brumi Sodë buke Kripë 1 filxhan me ujë të nxehtë Përgatitja: Si për çdo ëmbëlsirë gjëja e parë që duhet bërë është përzierja e ingredientëve të thatë dhe ata të lëngshëm të ndarë në enë të ndryshme. Fillojmë me sheqerin, miellin, […]