Si Të Përdorni Hudhrën Për Rritjen E Flokëve Dhe Kundër Zbokthit

Si Të Përdorni Hudhrën Për Rritjen E Flokëve Dhe Kundër Zbokthit

Hudhra është shumë e pasur në vlera për shëndetin e njeriut nga koka tek këmbët.Ajo rekomandohet për shumë trajtime të veçanta për rritjen e flokut dhe kundër zbokthit.Hudhra ka aftësinë të përmirësojë qarkullimin e gjakut në skalpin e kokës gjë që zgjidh problemin e flokëve të hollë.Hudhra është e pasur me shumë minerale siç janë […]

Gabimet që bëni PARA, GJATË dhe PAS larjes së flokëve

Gabimet që bëni PARA, GJATË dhe PAS larjes së flokëve

Për të pasur flokë të shëndetshëm nuk mjaftojnë vetëm ushqimi i mirë, stili i shëndetshëm i jetesës e suplementet. Duhet një rutinë kujdesi e përjavshme dhe duhet të dini se janë gabimet e vogal të përditshme ato që më së shumti dëmtojnë në nivel qelizor flokët tuaj. Livig do të ndajë me ju sot gabimet […]

Jenifer Lopez sfidon vajzat e reja, pozon e zhveshur

Jenifer Lopez sfidon vajzat e reja, pozon  e zhveshur

Jenifer Lopez është padyshim një ndër këngëtaret që duhet pasur zili nga të gjithë dhe këtë e vërteton gjithmonë me postimet e saj në rrjetet sociale.Jennifer është plot 49 vjeç dhe duket se ky fakt nuk e frikëson aspak këngëtaren.Këngëtarja ka sfiduar vajzat e reja me pamjen e saj, teksa pozon për revistën “Instyle”.JLo ka […]

Kafeja në shtatzëni rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Gjatë shtatzënisë çdo grua është “viktimë” e dëshirave dhe e tekave. Por që sot çdo grua shtatëzënë duhet të heqë dorë nga kafeja gjatë kësaj periudhe.Konsumimi i saj rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmija. Nga një studim që është kryer nga qendra kërkimore franceze në Suedi u gjet lidhja mes kafesë dhe mbipeshës tek foshnjat.Studiuesit […]

Pesë këshilla grimi për zeshkanet

Pesë këshilla grimi për zeshkanet

Vajzat me flokë të errët dhe me lëkurë gruri, zakonisht bëjnë gabime në mënyrën se si grimohen, sepse shpeshherë vendosin një kontrast të fortë mes ngjyrës së errët të flokëve dhe ngjyrës së lëkurës. Grimi nuk është gjithmonë ai që vendos ekuilibrat, ndaj disa këshilla duhet t’i marrësh parasysh. 1. Fillimisht, vendos nëse do të […]

Xhelozia mes femrave, 8 arsyet më të shpeshta

Xhelozia mes femrave, 8 arsyet më të shpeshta

Femra për femrën shpesh di të bëhet ujkonjë. Ju sjellim disa nga arsyet pse femra vepron kështu kundër femrave të tjera, teksa zilia dhe xhelozia duket sikur u shfaqet edhe mbi flokë… Bukuria – Deshët s’deshët, bukuria juaj është si kryq në shpinën tuaj kur jeni në shoqërinë femërore. Sa më bukur që dukeni më […]

Moda, dimri na vesh me të bardha

Moda, dimri na vesh me të bardha

Këtë vit, moda na fton në një Krishtlindje të Bardhë. Ndoshta sepse dëbora më në fund u kthye në male, por edhe sepse e bardha është propozuar si një stil ideal për mbrëmjet, si në familje ashtu edhe në raste më formale. Për një pallto, për një pelush apo për një veshje të plotë, hije […]

Çfarë u tregojnë vajzat shoqeve për marrëdhëniet seksuale?

Çfarë u tregojnë vajzat shoqeve për marrëdhëniet seksuale?

Shumica e vajzave kanë një grup shoqëror me të cilin flasin për çdo lloj teme, pa asnjë kompleks. Madje ato tregojnë me njëra-tjetrën edhe marrëdhëniet seksuale që kanë pasur.Kjo është një gjë mjaft private në fakt, por ka vajza që preferojnë të flasin me mikeshat e tyre të ngushta edhe për këtë temë. Gjithsesi, nëse […]

Palltot, ja modelet e reja që duhet të blini

Palltot, ja modelet e reja që duhet të blini

Vjeshta sapo ka nisur por dëshira jonë për të pasur një pallto të butë e të ngrohtë është në krye të listës. Cilat janë modelet “top” të vjeshtë-dimër 2017/18? Trendet e pasarelave flasin qartë: prej disa stinësh modelet e gjata janë rikthyer në modë. Mjaftojnë një palë xhinse, një bluzë e madhe, dhe atlete për […]