Zbulohen dokumentet, ISIS gati sulmet hakmarrëse në Europë dhe Siri

Zbulohen dokumentet, ISIS gati sulmet hakmarrëse në Europë dhe Siri

“Kalifati” i Shtetit Islamik është goditur rëndë, duke bërë kështu që të humbasë territoret që ishin në kontrollin e tij.Pas kësaj goditje, është rritur frika se ISIS ka celula të fjetura të cilat do të mund të kryejnë sulme hakmarrëse në Europë dhe Siri. Këto informacione janë bërë të ditura nga dokumente të zbuluara së […]

Regjisori serb: Ne vepruam në Kosovë si nazistët, 1500 kufoma shqiptarësh u dogjën…

Regjisori serb: Ne vepruam në Kosovë si nazistët, 1500 kufoma shqiptarësh u dogjën…

Nga Çedomir Petroviç A thua në kohët e krimeve që i kemi bërë në Kosovë, kishim larguar dallimin dhe kemi bërë ata të cilët gjatë Luftës së Dytë Botërore vrisnin 50 veta nga njerëzit tanë për një gjerman të plagosur dhe 100 të vrarë për një pushtues të vrarë. Dallimi është se Gjermania menjëherë pas […]

Zjarret në Kaliforni, 228 të zhdukur dhe 29 viktima

Zjarret në Kaliforni, 228 të zhdukur dhe 29 viktima

Autoritetet e kontesë Butte theksuan se 228 persona ende rezultojnë të zhdukur, pas zjarreve në Kaliforninë Veriore, ndërkohë që numri i viktimave ka arritur në 29.Sherifi i kontesë Butie, Kory Hones tha në një konferencë shtypi se mendohet se 228 persona rezultojnë të zhdukur si shkak i zjarreve të rëna në Kaliforni.Numri i te zhdukurve […]

“Balena Blu” rikthehet, loja e rrezikshme online shumë pranë Shqipërisë

“Balena Blu” rikthehet, loja e rrezikshme online shumë pranë Shqipërisë

Është shfaqur sërish loja e rrezikshme virtuale “balena blu”. Kësaj here në shtetin fqinj me ne, në Itali. Policia italiane e qytetit të Barit ka ndërhyrë në ndihmë të një adoleshenteje. E cila kishte arritur në nivelin e 30 ndër 50 nivelet që “blu whale” nxit lojtarët deri në vetëvrasje.Kanë qenë mikeshat e saj të […]

Gruevski më 8 nëntor duhet të shkojë në burg

Gruevski më 8 nëntor duhet të shkojë në burg

Është dënuar me dy vite dhe burgun do t’i duhet ta nisë vetëm pas pak vitesh. Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, për vuajtjen e dënimit me burg prej 2 vjetësh për rastin “Tanku” më datë 8 nëntor.Gruevski ka kërkuar rishqyrtim të jashtëzakonshëm të gjykimit për rastin dhe shtyrjen […]

Jepet pretenca, Krimet e Rënda kërkojnë 17 vite burg për Shullazin

Jepet pretenca, Krimet e Rënda kërkojnë 17 vite burg për Shullazin

Në ditën e shpalljes se pretencës për grupin e Emiliano Shullazit, oficerët e policisë veshën sërish jelekët antiplumb. Makinat e blinduara dhe snajperët rrethuan Gjykatën. Mes forcave speciale nuk mungoi as drejtori i Përgjithshëm i Policisë së burgjeve Enrik Sulejmani çka hedh dyshime se më shumë se një plan masash për sigurinë e ambienteve, autoritetet […]

Igumenicë, arrestohen 7 shqiptarë me 125 kg hashash

Igumenicë, arrestohen 7 shqiptarë me 125 kg hashash

Shtatë shqiptarë të moshave 22-26 vjeç janë arrestuar gjatë orëve të para të mëngjesit të së djelës, nga agjentë të Departamentit të Antidrogës së Igumenicës, në kohën që po transportonin afro 125 kg kanabis. Operacioni u krye në “Dhrimica”, në afërsi të Filatit, në kohën kur 7 të ndaluarit, të ngarkuar me çantat me kanabis […]

Rrëzimi i avionit në Kubë, mbi 100 të vdekur

Rrëzimi i avionit në Kubë, mbi 100 të vdekur

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën nga rrëzimi i një avioni Boing 737 në aeroportin ndërkombëtar ‘Jose Marti’ në Havana, Kubë.Mësohet se vetëm tre vetë kanë mbijetuar nga aksidenti, ndërsa ndodhen në gjendje të rëndë në spital.Avioni bëri ulje të detyruar menjëherë pas ngjitjes, duke u rrëzuar në një fushë. Në bordin e […]

Hetimet për Gentian Hoxhën: Ja ku shiten bombat me celular

Hetimet për Gentian Hoxhën: Ja ku shiten bombat me celular

Zbardhen detaje të reja nga grupi hetimor për personin e arrestuar që përgatiste mina me celularë në kryeqytet. Gentian Hoxha, dyshohet se lëndën shpërthyese e siguronte në qytetin Fushë-Krujës. Gjithashtu edhe tregu kryesor për shitjen e bomabave është Fushë-Kruja, Durrësi dhe Kruja, pohojnë burime nga policia kriminale e Tiranës, të cilave u referohet ABC News. […]

1 2 3 4