4 “mëkate seksuale” të grave

4 “mëkate seksuale” të grave

Seksualiteti i grave është në përgjithësi më i ndërlikuar se ai i burrave, kështu që edhe gratë shpeshherë bëjnë gabime që u kushtojnë kënaqësi dhe… orgazma! Specialistja në temat e seksit dhe lidhjes, Trejsi Koks, na zbulon katër “mëkatet seksuale” më të shpeshta të grave dhe si ndikojnë ato në jetën e tyre erotike. 1. […]

Ja pozicionet më të mira në seks sipas moshës që keni

Ja pozicionet më të mira në seks sipas moshës që keni

Ashtu si vera e kuqe, disa gjëra bëhen më të mira me kalimin e moshës. Edhe pse nuk mund të keni të njëjtën performancë seksuale si në moshën 20 vjeçare, apo nuk mund të bëni të njëjtat aventura ‘romantike’, të parrezikshme, kjo nuk do të thotë se me kalimin e moshës duhet të lini pas […]

Kafeja rrit potencialin seksual tek mashkulli

Kafeja rrit potencialin seksual tek mashkulli

Një studim i një grupi shkencëtarësh britanikë arriti në përfundimin se ushqimet e pasura me antioksidues janë në gjendje të përmirësojnë potencialin riprodhues tek meshkujt, shkruan “Science Journal”. Kafeja dhe çaji janë shumë të pasur me antioksidues, ashtu si vera e kuqe apo vajrat bimorë, midis të cilëve radhitet edhe vaji i ullirit. Sipas studimeve […]

Meshkujt duhet të bëjnë seks, për të luftuar këtë sëmundje

Meshkujt duhet të bëjnë seks, për të luftuar këtë sëmundje

Të bërit seks të paktën tre herë në javë, i ndihmon meshkujt të luftojnë gurët në kanalet urinare. Seksi mund të shërbejë si recetë farmaceutike, sipas një studimi të publikuar në ‘urologji’ nga një grup mjekësh turq.Ata thonë se aktiviteti seksual largon gurët në kanalet urinare dhe ata që kryejnë marrëdhënie të shpeshta seksuale e […]

Sa herë në javë duhet të kryeni marrëdhëni për të qenë të lumtur? E thotë studimi

Sa herë në javë duhet të kryeni marrëdhëni për të qenë të lumtur? E thotë studimi

Një studim i ri ka treguar se çiftet arrijnë kulmin e lumturisë kur kryejnë seks shumë rrallë. Kërkimi sugjeron se kush futet shpesh në krevat, nuk ka shumë përfitime sentimentale, në kuptimin e një marrëdhënieje të qendrushme. Pra, çelësi i marrëdhënies së lumtur nuk është seksi i shpeshtë. Studimi i realizuar nga Universiteti i Torontos-Mississauga […]

Po bëni seks apo dashuri? Ja ndryshimi mes tyre

Po bëni seks apo dashuri? Ja ndryshimi mes tyre

Ka një vend të veçantë për seksin që nuk mund të krahasohet me të bërit dashuri. Një jetë e shëndetshme është kur përmbushet pak nga të dyja dhe shumicën e kohës çiftet kalojnë nëpër disa faza në të cilën ata janë duke bërë “dashuri gjatë gjithë kohës” ose “seks gjatë gjithë kohës.” Kjo është thjesht […]

Dashuria lesbike/ Çfarë ndodh në marrëdhëniet intime mes dy femrave?

Dashuria lesbike/ Çfarë ndodh në marrëdhëniet intime mes dy femrave?

Dashuria lesbike, duke qenë prej kohësh një tabu, ka dhënë mundësi për të gjeneruar një seri fantazish dhe stereotipesh mbi këtë temë. Edhe pse sot njihet si lidhja mes dy grave, ajo vazhdon ta zbusë këtë temë dhe të besojë në një sërë mitesh të rreme që përgjithësojnë dhe banalizojnë marrëdhënien seksuale dhe dashurore midis […]

Foto+18/ Këto janë 10 pozicionet që e çojnë femrën në ”kupë” qiellit

Foto+18/ Këto janë 10 pozicionet që e çojnë femrën në ”kupë” qiellit

KUJDES! FOTO ME PËRMBAJTJE EROTIKE +18) Disa meshkuj mendojnë në mënyrë pesimiste kur vjen puna për ta kënaqur seksualisht femrën e tyre. Meshkuj të tjerë mendojnë se janë të aftë ta kënaqin atë pasi dinë disa pozicione dhe teknika kyçe. Me praktikimin e pozicioneve të mëposhtme, pasiguritë do të zhduken pasi nëse “loja” luhet në […]

Këto janë dy gjërat që e ndihmojnë jetën tuaj seksuale

Këto janë dy gjërat që e ndihmojnë jetën tuaj seksuale

Sipas ekspertëve edhe pse përdorimi i tepërt i teknologjisë e vret dëshirën seksuale, mënyrat informatike mund edhe ta ndihmojnë marrëdhënien në çift nëse përdoren në mënyrën e duhur. Telefonatat e seksit apo chati paksa djallëzor mund ta transformojnë komunikimin e përditshëm me partnerin në një mënyrë për t’u ndjerë më të afërt dhe për të […]