4 “mëkate seksuale” të grave

4 “mëkate seksuale” të grave

Seksualiteti i grave është në përgjithësi më i ndërlikuar se ai i burrave, kështu që edhe gratë shpeshherë bëjnë gabime që u kushtojnë kënaqësi dhe… orgazma! Specialistja në temat e seksit dhe lidhjes, Trejsi Koks, na zbulon katër “mëkatet seksuale” më të shpeshta të grave dhe si ndikojnë ato në jetën e tyre erotike. 1. […]

Foto +18,Carmen Electra pozon nudo… pas 9 vitesh

Foto +18,Carmen Electra pozon nudo… pas 9 vitesh

Carmen Electra i ka hequr të gjitha rrobat, ashtu siç bënte 9 vite më parë për kopertinën e revistës “Playboy”.Aktorja 46-vjeçare ka realizuar një set fotografik artistik për fotografin e famshëm Eli Russell Linnetz.Carmen pozon krejtësisht nudo, duke treguar se koha nuk kalon për të. Electra njihet për rolet e saj në filmat si “American […]

Bleona Qereti topless ne Itali (foto+18)

Bleona Qereti topless ne Itali (foto+18)

Bleona Qereti eshte duke pushuar ne itali ku paparazzi ka shkrepur foto ku ajo ben plazh topless dhe eshte kapur ne disa pozicione delikate .Bleona ka qene ne qender te vemendjes disa here edhe per veshjet e saja ekstravagante ne dalje publike , duket se Bleona nuk ka ndermend te ndalet ku here pas here […]

Ja pozicionet më të mira në seks sipas moshës që keni

Ja pozicionet më të mira në seks sipas moshës që keni

Ashtu si vera e kuqe, disa gjëra bëhen më të mira me kalimin e moshës. Edhe pse nuk mund të keni të njëjtën performancë seksuale si në moshën 20 vjeçare, apo nuk mund të bëni të njëjtat aventura ‘romantike’, të parrezikshme, kjo nuk do të thotë se me kalimin e moshës duhet të lini pas […]

Kafeja rrit potencialin seksual tek mashkulli

Kafeja rrit potencialin seksual tek mashkulli

Një studim i një grupi shkencëtarësh britanikë arriti në përfundimin se ushqimet e pasura me antioksidues janë në gjendje të përmirësojnë potencialin riprodhues tek meshkujt, shkruan “Science Journal”. Kafeja dhe çaji janë shumë të pasur me antioksidues, ashtu si vera e kuqe apo vajrat bimorë, midis të cilëve radhitet edhe vaji i ullirit. Sipas studimeve […]

1 2 3