Djathë furre me flakë

200 gr djathë Gouda
20 gr djathë Grana Padano
20 gr djathë kaçkavall
20 ml konjak
gjysmë kokrre lëng limoni

1Në tavë dheu vendosim djathin guda.
2Shtojmë djathin grana dhe kaçkavall në rende dhe në furrë në temperaturë 200 gradë C.
3Kur të krijojë kore të kuqe shtojmë 20 ml konjak dhe e ndezim me shkrepëse dhe kur e servirim në tavolinë e shuajmë me lëng limoni.

You must be logged in to post a comment Login