Leicester City mendon për Ancelottin, por italiani thotë jo

Soccer Football – Bayern Munich vs Arsenal – International Champions Cup – Shanghai, China – July 19, 2017 Bayern Munich coach Carlo Ancelotti REUTERS/Aly Song

Leicester City është në kërkim të një trajneri të ri pas shkarkimit të Craig Shakespeare dhe lista e emrave për këtë post është e gjatë, duke nisur që nga Thomas Tuchel dhe së fundmi deri te Carlo Ancelotti. Megjithatë “Dhelprat” do ta kenë shumë të vështirë për të arritur te trajneri italian, duke qënë se 58-vjeçari dëshiron të qëndrojë disa kohë pushim, duke theksuar këtu dhe faktin se Ancelotti preferon më shumë një aventurë të re në Serie A.

Leave a Reply

Your email address will not be published.