Fury-Wilder ndahen në paqe!(Foto)

Fury-Wilder ndahen në paqe!(Foto)

Ndodhi ajo që askush nuk e priste.Sfida e shumëpritur e peshës së rëndë mes boksierit amerikan Deontay Wilder dhe atij britanik Tyson Fury është mbyllur në barazim. Një nga gjyqtarët ka dhënë rezultatin 115-111 në favor të Wilder, tjetri 114-110 në favor të Fury dhe i treti në barazim, 113-113.Për pasojë, titulli kampion bote i […]

Spektakël i Dortmundit, “përmbys” Bayernin dhe nis shkëputjen

Spektakël i Dortmundit, “përmbys” Bayernin dhe nis shkëputjen

Borussia Dortmund mposhti Bayernin e Mynihut me rezultatin 3-2, në një ndeshje të çmendur, që pa bavarezët të kalonin dy herë në avantazh, në “Signal Iduna Park”.Robert Lewandowski kaloi në avantazh kampionët në fuqi të Gjermanisë në pjesën e parë, ndërsa me rezultatin 0-1 përfundoi ky 45-minutësh. Pjesa e dytë ishte një spektakël i vërtetë […]

Swiss prosecutor suspended while leading FIFA investigation

Swiss prosecutor suspended while leading FIFA investigation

GENEVA – Switzerland’s chief economic crimes prosecutor was suspended last week while leading an investigation into corruption linked to FIFA, the federal prosecutor’s office said Friday. It was unclear how Olivier Thormann’s suspension will affect the integrity of ongoing criminal proceedings.Soccer officials under criminal suspicion include former FIFA president Sepp Blatter, German soccer great Franz […]