Marota me dorë të hekurt, ndryshon “Interin” në 10 ditë

Marota me dorë të hekurt, ndryshon “Interin” në 10 ditë

Marota ka marrë në dorë kontrollin e ”Interit”, ka riorganizuar shtyllën kurrizore të klubit dhe ka caktuar menjëherë një linjë drejtimi më të ashpër.Vendimi për të vënë Naingolanin me shpatulla pas muri është pranuar edhe nga trajneri dhe drejtori sportiv, Auzilio gjatë drekës së dy ditëve më parë në “Appiano Gentile”.Por, sinjalin për të marrë […]

Higuain ne gjume,Milani ngec ndaj Torinos !

Higuain ne gjume,Milani ngec ndaj Torinos !

Milani nuk përfitoi dot nga humbja e Interit ndaj Juventusit por edhe nga hapat fals të Lazios dhe Romës që barazuan ndeshjet e tyre, për të blinduar vendin e 4-t dhe për t’iu afruar zikaltërve që pozicionohen të tretët.Kuqezinjtë barazuan 0-0 me Torinon në San Siro në një ndeshje në të cilën shpërdoruan shumë raste […]

Gattuso “me dhimbje koke”, ndaj Juves mungon edhe Musacchio

Gattuso “me dhimbje koke”, ndaj Juves mungon edhe Musacchio

Nuk kanë të sosur telashet për trajnerin e Milanit, Genaro Gattuso, që sheh t’i “firojnë” çdo ditë lojtarët, në prag të ndeshjes mes kuqezinjve dhe Juventusit, e planifikuar për këtë të diel.Kështu listës së të dëmtuarve afatgjatë si Biglia, Caldara dhe Conti, u është shtuar së fundi edhe qendërmbrojtësi Musacchio, i cili u dëmtua në […]