Kosova me dalje në det, shqetësohet media ruse: Shqiptarët tentojnë të bashkohen

Kosova me dalje në det, shqetësohet media ruse: Shqiptarët tentojnë të bashkohen

Nuk ka mbetur pa reagime takimi i kryeministrit të Shqipërisë dhe atij të Kosovës pardje në Tiranë. Edhe pse brenda vendit Edi Rama dhe Avdullah Hoti nuk prodhuan polemika. Media më e rëndësishme e Rusisë, që mbështet influencën e saj në Ballkan. I ka kushtuar një shkrim të posaçëm takimit Rama-Hoti . E në veçanti […]

Ndahen vazot për shortin e europianit, Shqipëria mund te bjere në grup me Kosovën ose Serbinë

Ndahen vazot për shortin e europianit, Shqipëria mund te bjere në grup me Kosovën ose Serbinë

Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja kuqezi bën pjesë në vazon katërt.Shqipëria ka zbritur kështu 1 vaze në krahasim me eliminatoret e Botërorit, gjithsesi shanset janë të mëdha për të siguruar një biletë në Kampionatin Europian.Interesant është fakti që mund të përballemi […]

Serbia tregon fuqinë ushtarake

Serbia tregon fuqinë ushtarake

Ushtria serbe zhvilloi sot stërvitje të madhe ushtarake me rastin e 100-vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore.Në stërvitje u përfshinë 8,000 ushtarë, 100 tanke beteje dhe avionë luftarakë MiG-29 të marrë nga Rusia.Këto manovra ushtarake vijnë në një moment kur marrëdhëniet Serbi-Kosovë janë të tensionuara, të dy shtetet akuzojnë njëra-tjetrën se po minojnë […]