VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

Jo vetëm Reali i Madridit, por as Sevilla apo Atletico e Madridit nuk arrijnë t’i bëjnë presion Barcelonës në La Liga.Superdueli i “Ramón Sánchez Pizjuán” mes andaluzëve dhe “Los Colchoneros” u mbyll pa një fitues.Të dyja skuadrat arritën të shënon nga një gol në portat respektive, por pa mundur të festojnë në fund të të […]

Higuain ne gjume,Milani ngec ndaj Torinos !

Higuain ne gjume,Milani ngec ndaj Torinos !

Milani nuk përfitoi dot nga humbja e Interit ndaj Juventusit por edhe nga hapat fals të Lazios dhe Romës që barazuan ndeshjet e tyre, për të blinduar vendin e 4-t dhe për t’iu afruar zikaltërve që pozicionohen të tretët.Kuqezinjtë barazuan 0-0 me Torinon në San Siro në një ndeshje në të cilën shpërdoruan shumë raste […]

NBA, tjetër humbje për Golden State, nuk ndalet Toronto

NBA, tjetër humbje për Golden State, nuk ndalet Toronto

Vijon momenti jo për kampionët në fuqi të NBA. Golden State Warriors është mundur 111-102 në fushën e Detroit, duke pësuar humbjen e nëntë sezonale. Një ndeshje e dominuar nga vendasit, që u shkëputën gradualisht që në pjesën e parë dhe e ruajtën avantazhin deri në fund, sfidë ku diferencën e bëri Griffin me 26 […]

S’ka fitues në Londër, “perla” e Sturridge shpëton Liverpoolin

S’ka fitues në Londër, “perla” e Sturridge shpëton Liverpoolin

Kryendeshja e javës së 7 të Premier Leagues, ajo mes Chelseat dhe Liverpoolit, e luajtur në “Stamfort Bridge”, në Londër, është mbyllur pa fitues, duke bërë që skuadra e Klopp të mbetet në krye të renditjes.Eden Hazard shënoi në minutën e 25-të dhe i dha avantazhin Chelseat, por blutë e Londrës nuk arritën të mbyllin […]

Dy pikë në 3 javë, Barcelona është një tmerr !

Dy pikë në 3 javë, Barcelona është një tmerr !

Dy pikë në 3 javë. Barcelona është në krizë totale. Katalanasit kanë mbyllët në mënyrën më të keqe të mundshme një javë plot me impenjimi, duke marrë vetëm një pikë përballë Athletico Bilbao, në takimin e vlefshëm për javën e 7-të të La Liga. Blaugranët ishin në disavantazh deri në minutën e 84, pasi baskët […]