Sot protesta e dytë pas shembjes së Teatrit, Aleanca dhe opozita mblidhen tek Pedonalja e Tiranës në 17:30

Sot protesta e dytë pas shembjes së Teatrit, Aleanca dhe opozita mblidhen tek Pedonalja e Tiranës në 17:30

Sot Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit me mbështetjen e opozitës organizon protestën e dytë pas shembjes së Teatrit Kombëtar. E para u zhvillua të hënën dhe zgjati për rreth 2 orë e gjysëm kurse dje nuk u protestua në respekt të Natës së Kadrit, ditë e veçantë për besimtarët myslimanë gjatë muajit të Ramazanit. Protesta […]

Maqedoni , hiqet pllaka simbol e Nënë Terezës shqiptaret ne proteste ….

Maqedoni , hiqet pllaka simbol e Nënë Terezës shqiptaret ne proteste ….

Qyteti i Shkupit do të gjejë zgjidhje për pllakën përkujtimore të Nënës Terezë në sheshin “Maqedonia”, pas reagimeve se nuk është e udhës që qytetarët të shkelin nëpër sipërfaqen e gjelbër për ta nderuar figurën e saj. Shilegov u takua me drejtorin e Qendrës përkujtimore.Parcela në të cilën tani është mbjellë barë i është shitur […]

Rinis protesta e studentëve/ Çfarë pritet të ndodhë nesër ?

Rinis protesta e studentëve/ Çfarë pritet të ndodhë nesër ?

Në një kohë që kryeministri, Edi Rama ka kërkuar vazhdimisht dialog, ashtu siç kanë paralajmëruar edhe më herët studentët të cilët dolën për të protestuar për 17 ditë me rradhë duke kërkuar plotësimin e kërkesave të tyre për uljen e tarifave studimore dhe reformimin e sistemit arsimor pritet të dalin sërish nesër më 7 janar […]

Robert Aliaj i emocionuar iu bashkohet studenteve,Ku e lam’ e ku na mbeti, ketu vdes për bukë mileti!

Robert Aliaj i emocionuar iu bashkohet studenteve,Ku e lam’ e ku na mbeti, ketu vdes për bukë mileti!

Artisti i njohur Robert Aliaj po i prin në këto momente protestës së studentëve me këngën e tij të fundit, tashmë, një mesazh i fuqishëm proteste. Studentët janë duke përsëritur njëzëri, vargjet e këngës “Ah, ku më hodhi Zoti”, që vetë artisti e ka konsideruar “këngë barrikadash, jo kompromisesh”. Ah ku me hodhi zoti, syrgjysonur […]

NYT/Albanian Students Demand Cut in Tuition Fees

NYT/Albanian Students Demand Cut in Tuition Fees

TIRANA, Albania — The Albanian government on Wednesday gave in to demands from students and canceled a double charge for repeated exams but said it could do nothing about the level of tuition fees because these are set by the individual institutions, which are partially self-supporting.Thousands of students of public universities have blocked a main […]

Fotot e rralla: Shihni si protestonin grekët në vitin 1992 për minoritetin në Shqipëri

Fotot e rralla: Shihni si protestonin grekët në vitin 1992 për minoritetin në Shqipëri

Eurodeputetja greke Eleni Theocharous në një deklaratë për mediat shqiptare ka dënuar edhe njëherë vrasjen e Konstandin Kacifas duke kërcënuar autoritetet shqiptare.Sipas saj, të gjithë në Parlamentin Europian e kanë marrë vesh ngjarjen dhe e kanë dënuar dhe se kjo kjo vrasje do t’i hapë probleme Shqipërisë në rrugën e anëtarsimit të saj në Bashkimin […]

Arrestohet modelja sexy Emily Ratajkowski , ja pse doli kundër Trumpit

Qindra protestues që po e kundërshtojnë presidentin Donald Trump për nominimin e Brett Kavanaugh për Gjykatën Supreme, janë arrestuar në Washington DC.Komedianja Amy Schummer dhe modelja Emily Ratajkowski ishin në mesin e 302 grave të ndaluara që protestuan kundër këtij nominim. Emily Ratajkowski ka thënë se u arrestua të enjten teksa ishte duke protestuar.Modelja 27-vjeçare […]