Shkatërrohet grupi mafioz i drejtuar nga shqiptarët në Spanjë, 22 të arrestuar.

Shkatërrohet grupi mafioz i drejtuar nga shqiptarët në Spanjë, 22 të arrestuar.

Garda Civile e Spanjës ka arritur të shkatërrojë një organizatë kriminale. Ata trafikonin drogë dhe pastrim të parave . Në Valencia, duke arrestuar gjithsej 22 persona. Të prangosurit janë me origjinë shqiptare, rumune dhe spanjolle. Mosha e tyre ishte nga 35 deri 55 vjec. Në operacionin, të quajtur ILIRICO / VILLAJUANA, janë sekuestruar 2600 bimë […]

Kush është Eduart Lamaj, atentatori i dyshuar i dy biznesmenëve në Laç, si u ‘tradhtua’ nga ADN-ja

Kush është Eduart Lamaj, atentatori i dyshuar i dy biznesmenëve në Laç, si u ‘tradhtua’ nga ADN-ja

Eduart Lamaj, alias Andri eshte nga fshati Sanxhak Kurbinit. Ai akuzohet si pjesë e një grupi vrasësish me pagesë. Grupi kanë marrë para për ekzekutimin e dy biznesmenëve Bujar Lika dhe Paulin Gjergji. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se shënjestra e atentatit ka qenë e dyfishtë. Nuk ishte as vetëm Bujar Lika, as vetëm […]

Ja kush eshte shteti i pare ne Usa qe nis ‘vetingun’ ne polici.

Ja kush eshte shteti i pare ne Usa qe nis ‘vetingun’ ne polici.

LANSING, MI – Protestat kundër brutalitetit të policisë vazhdojnë në të gjithë shtetin dhe kombin. Në vazhdën e vrasjes së George Floyd. Gov. Gretchen Whitmer ka njoftuar planet për reformën policore.Kjo për të promovuar barazinë racore në Michigan. Në një njoftim për lajmin e lëshuar me 3 Qershor, Whitmer njoftoi mbështetjen e saj.Për një seri […]