Paraqitje fantastike e Kevin Durant, realizon 49 pikë në fitoren e Warriors kundër Magic

Paraqitje fantastike e Kevin Durant, realizon 49 pikë në fitoren e Warriors kundër Magic

Mbrëmë janë zhvilluar shtatë ndeshje në kuadër të ligës më të fortë të basketbollit në botë. Kampioni në fuqi i NBA-s, Golden State Warriors ka arritur edhe një fitore duke e ngritur numrin e triumfeve në pesëmbëdhjetë. Konventa e Parë e Prodhuesve të Kosovës do të mbahet me 29 dhe 30 Nëntor 2018, në Hotelin […]

NBA, tjetër humbje për Golden State, nuk ndalet Toronto

NBA, tjetër humbje për Golden State, nuk ndalet Toronto

Vijon momenti jo për kampionët në fuqi të NBA. Golden State Warriors është mundur 111-102 në fushën e Detroit, duke pësuar humbjen e nëntë sezonale. Një ndeshje e dominuar nga vendasit, që u shkëputën gradualisht që në pjesën e parë dhe e ruajtën avantazhin deri në fund, sfidë ku diferencën e bëri Griffin me 26 […]

LeBron James i jep fitoren e parë LA Lakers në shtëpi

LeBron James i jep fitoren e parë LA Lakers në shtëpi

LeBron James arriti statistika dyshifrore në pikë, topa në tabelë dhe asiste, apo “triple-double” në fitoren e tij të parë në “Staples Center”, teksa Los Angeles Lakers përmbysën rezultatin ndaj Denver Nuggets për të fituar 128-111 mbrëmjen e së enjtes.James shënoi 28 pikë, dha 11 asiste dhe kapi 11 topa në tabelë, duke udhëhequr kështu […]

Plas grushti në NBA, sherr i madh mes yjeve

Plas grushti në NBA, sherr i madh mes yjeve

Ndeshja mes Houston Rockets dhe LA Lakers, përveç spektaklit në basketboll, dhuroi edhe grushte.Rockets fituan takimin me rezultat 124:115 ndaj Lakers.Pak para përfundimit të takimit, në çerekun e katërt, pati një përleshje mes lojtarëve. Chris Paul dhe Rajon Rondo u përfshin në një konflikt dhe shkëmbyen disa grushte me njëri tjetrin. Edhe lojtarët e tjerë […]