Liverpool-Man. City pa gola, Mahrez “fali” skuadrën e Guardiola-s

Liverpool-Man. City pa gola, Mahrez “fali” skuadrën e Guardiola-s

U mbyll në barazim 0-0 supersfida e javës së 8-të të Premier Leagues mes dy kryesuesve Liverpool dhe Manchester City-t.Përtej faktit që rrjetat mbetën të paprekura në “Anfield” u zhvillua një ndeshje emocionuese, me raste në të dyja portat, por episodi të cilin kampionët në fuqi të Premier Leagues do ta “qajnë” gjatë është ai […]

S’ka fitues në Londër, “perla” e Sturridge shpëton Liverpoolin

S’ka fitues në Londër, “perla” e Sturridge shpëton Liverpoolin

Kryendeshja e javës së 7 të Premier Leagues, ajo mes Chelseat dhe Liverpoolit, e luajtur në “Stamfort Bridge”, në Londër, është mbyllur pa fitues, duke bërë që skuadra e Klopp të mbetet në krye të renditjes.Eden Hazard shënoi në minutën e 25-të dhe i dha avantazhin Chelseat, por blutë e Londrës nuk arritën të mbyllin […]