VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

Jo vetëm Reali i Madridit, por as Sevilla apo Atletico e Madridit nuk arrijnë t’i bëjnë presion Barcelonës në La Liga.Superdueli i “Ramón Sánchez Pizjuán” mes andaluzëve dhe “Los Colchoneros” u mbyll pa një fitues.Të dyja skuadrat arritën të shënon nga një gol në portat respektive, por pa mundur të festojnë në fund të të […]

Messi, dy trofe prestigjiozë gjatë së hënës

Messi, dy trofe prestigjiozë gjatë së hënës

Lionel Messi vazhdon të shkruajë faqe të historisë së futbollit spanjoll. Kapiteni i Barcelonës përjetoi të hënën një pasdite fantastike, teksa mori në dorëzim dy trofe të “Marca 2018”.Sulmuesi argjentinas mori në duart e tij trofeun për “shënuesin më të mirë” për sezonin 2017-2018, gjë që i ndodh për të pestën herë, duke vënë në […]

Suarez “kanibali” i Barçës, dygolësh në fitoren dramatike ndaj Rayos

Suarez “kanibali” i Barçës, dygolësh në fitoren dramatike ndaj Rayos

Barcelona tregohet skuadër e madhe edhe pa Lionel Messin në fushë. Skuadra “blaugrana” zhvilloi një ndeshje të çuditshme në fushën Rayo Vallecanos, kur nga avantazhi 0-1 shkoi shumë pranë humbjes 2-1 deri pak minuta para përfundimit të kohës së rregullt, por dy gola të shënuar brenda 3 minutave nga Dembele dhe Luis Suarez përbysën gjithçka […]

“El Clasico”Barcelona shkaterron Realin / Sergio Ramos në lot

“El Clasico”Barcelona shkaterron Realin / Sergio Ramos në lot

Barcelona triumfoi bindshëm në Camp Nou duke mundur Real Madrid me rezultatin 5-1 dhe askush nuk kishte dyshime që katalanasit e meritonin plotësisht ta fitonin këtë përballje.Një lojë e dominuar nga djemtë e Valverde, edhe pse Messi mungonte; një hat-trick nga Luis Suarez; Philippe Coutinho dhe Arturo Vidal gjetën rrjetën, por një moment shumë i […]