Merret vendimi rifillon bundesliga Gjermane …!

Merret vendimi rifillon bundesliga Gjermane …!

Kampionati gjerman i futbollit këtë fundjavë do të rinisë sezonin duke u bërë e para nga 5 Ligat më të rëndësishme të Evropës që ringre siparin e saj, event që do të transmetohet në platformën Digitalb. Gjithcka do të bëhet në bazë të një protokolli strikt për sigurinë shëndetësore që do të duhet të zbatohet […]

VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

Jo vetëm Reali i Madridit, por as Sevilla apo Atletico e Madridit nuk arrijnë t’i bëjnë presion Barcelonës në La Liga.Superdueli i “Ramón Sánchez Pizjuán” mes andaluzëve dhe “Los Colchoneros” u mbyll pa një fitues.Të dyja skuadrat arritën të shënon nga një gol në portat respektive, por pa mundur të festojnë në fund të të […]

Higuain ne gjume,Milani ngec ndaj Torinos !

Higuain ne gjume,Milani ngec ndaj Torinos !

Milani nuk përfitoi dot nga humbja e Interit ndaj Juventusit por edhe nga hapat fals të Lazios dhe Romës që barazuan ndeshjet e tyre, për të blinduar vendin e 4-t dhe për t’iu afruar zikaltërve që pozicionohen të tretët.Kuqezinjtë barazuan 0-0 me Torinon në San Siro në një ndeshje në të cilën shpërdoruan shumë raste […]

Rooney e mbyll me Anglinë, Gjermania “ringjallet” ndaj Rusisë

Rooney e mbyll me Anglinë, Gjermania “ringjallet” ndaj Rusisë

Anglia i dha lamtumirën sulmuesit Wayne Rooney, i cili luajti rreth 35 minuta në miqësoren ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në atë që ishte ndeshja e tij e 120 me fanellën e “Tre luanëve”.Sulmuesi debutoi me fanellën e Anglisë në vitin 2003 dhe pas 15 vitesh, vendosi të luajë ndeshjen e lamtumirës në mitikun […]

Messi, dy trofe prestigjiozë gjatë së hënës

Messi, dy trofe prestigjiozë gjatë së hënës

Lionel Messi vazhdon të shkruajë faqe të historisë së futbollit spanjoll. Kapiteni i Barcelonës përjetoi të hënën një pasdite fantastike, teksa mori në dorëzim dy trofe të “Marca 2018”.Sulmuesi argjentinas mori në duart e tij trofeun për “shënuesin më të mirë” për sezonin 2017-2018, gjë që i ndodh për të pestën herë, duke vënë në […]

Boca-River, spektakël dhe ‘dramë’ në finalen e parë të ‘Copa Libertadores’

Boca-River, spektakël dhe ‘dramë’ në finalen e parë të ‘Copa Libertadores’

River Plate ka bërë një hap të rëndësishëm drejt shpalljes kampion i Amerikës Jugore, pasi barazoi 2-2 me rivalin e përjetshëm argjentinas Boca Juniors në një ndeshje të parë finale mjaft dramatike në Buenos Aires.Ndeshja e parë e Copa Libertadores e shumëpritur në gjithë botën, u shty për 24 orë për shkak të rrebeshit të […]

Spektakël i Dortmundit, “përmbys” Bayernin dhe nis shkëputjen

Spektakël i Dortmundit, “përmbys” Bayernin dhe nis shkëputjen

Borussia Dortmund mposhti Bayernin e Mynihut me rezultatin 3-2, në një ndeshje të çmendur, që pa bavarezët të kalonin dy herë në avantazh, në “Signal Iduna Park”.Robert Lewandowski kaloi në avantazh kampionët në fuqi të Gjermanisë në pjesën e parë, ndërsa me rezultatin 0-1 përfundoi ky 45-minutësh. Pjesa e dytë ishte një spektakël i vërtetë […]

Ndizet ‘beteja’ në Gjykatë/ Conte do nga Chelsea 23 milion euro

Ndizet ‘beteja’ në Gjykatë/ Conte do nga Chelsea 23 milion euro

Chelsea provoi të gjente një marrëveshje me Antonio Conten për prishjen e kontratës, por trajneri italian ndihet viktimë e një padrejtësie dhe nuk bën prapakthehu në rrugën e tij.“Divorci” mes bluve të Londrës dhe trajnerit nga Salento do të zgjidhet në gjykatë.Ish-tekniku i Italisë mësohet se i ka refuzuar kërkesat për takim nga klubi i […]