E ka fituar titullin, por Hamilton vazhdon të triumfojë

E ka fituar titullin, por Hamilton vazhdon të triumfojë

Lewis Hamilton nuk e heq për asnjë moment këmbën nga gazi.Piloti i Mercedez triumfoi dhe në Çmimin e Madh të Brazilit, për të regjistruar fitoren e 10-të në këtë sezon që çështja titull është mbyllur tashmë. Britaniku i sapo shpallur kampion, triumfoi edhe falë faktit që dubluesi Ocon nxori nga pista pilotin e Red Bull, […]

Fernando Alonso, tërhiqet nga Formula 1

Fernando Alonso, tërhiqet nga Formula 1

Fernando Alonso do të tërhiqet nga Formula 1 në përfundim të Botërorit. Piloti spanjoll e bëri publik vendimin e tij në rrjetet sociale, ku publikoi edhe një video që tregon rrugëtimin e tij në këte sport.“Pas 17 viteve të mrekullueshme në këtë sport fantastik, ka ardhur koha për një ndryshim. Kanë mbetur edhe disa gara […]