Shkatërrohet grupi mafioz i drejtuar nga shqiptarët në Spanjë, 22 të arrestuar.

Shkatërrohet grupi mafioz i drejtuar nga shqiptarët në Spanjë, 22 të arrestuar.

Garda Civile e Spanjës ka arritur të shkatërrojë një organizatë kriminale. Ata trafikonin drogë dhe pastrim të parave . Në Valencia, duke arrestuar gjithsej 22 persona. Të prangosurit janë me origjinë shqiptare, rumune dhe spanjolle. Mosha e tyre ishte nga 35 deri 55 vjec. Në operacionin, të quajtur ILIRICO / VILLAJUANA, janë sekuestruar 2600 bimë […]

Igumenicë, arrestohen 7 shqiptarë me 125 kg hashash

Igumenicë, arrestohen 7 shqiptarë me 125 kg hashash

Shtatë shqiptarë të moshave 22-26 vjeç janë arrestuar gjatë orëve të para të mëngjesit të së djelës, nga agjentë të Departamentit të Antidrogës së Igumenicës, në kohën që po transportonin afro 125 kg kanabis. Operacioni u krye në “Dhrimica”, në afërsi të Filatit, në kohën kur 7 të ndaluarit, të ngarkuar me çantat me kanabis […]