Spektakël i Dortmundit, “përmbys” Bayernin dhe nis shkëputjen

Spektakël i Dortmundit, “përmbys” Bayernin dhe nis shkëputjen

Borussia Dortmund mposhti Bayernin e Mynihut me rezultatin 3-2, në një ndeshje të çmendur, që pa bavarezët të kalonin dy herë në avantazh, në “Signal Iduna Park”.Robert Lewandowski kaloi në avantazh kampionët në fuqi të Gjermanisë në pjesën e parë, ndërsa me rezultatin 0-1 përfundoi ky 45-minutësh. Pjesa e dytë ishte një spektakël i vërtetë […]