Tubimet raciste dhe djegia e flamurit shqiptar, MEPJ thërret për sqarim ambasadoren greke

Tubimet raciste dhe djegia e flamurit shqiptar, MEPJ thërret për sqarim ambasadoren greke

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka thirrur ditën e sotme në takim ambasadoren e Greqisë në vendin tonë Eleni Surani. Mësohet se takimi në Ministri ka ardhur pas ngjarjes në Bularat ku mbeti i vdekur minoritari grek Kostandinos Kacifa, si dhe ngjarjeve që ndodhën menjëherë pas saj, siç ishte dhunimi i bizneseve shqiptare, […]