Gjiknuri: Nuk kemi 84 vota, do kërkojmë kompromis mbase edhe hapje listash

Gjiknuri: Nuk kemi 84 vota, do kërkojmë kompromis mbase edhe hapje listash

Përfaqësuesi i PS-së për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri është shprehur se mazhoranca nuk i ka 84 vota. Për të kaluar në Kuvend Kodin e ri Zgjedhor. Ndaj do të marrë parasysh kërkesën e opozitës paralamentare . Për listat e hapura në këmbim të votave të tyre duke kërkuar në këtë mënyrë kompromisin. “Nuk përjashtoj mundësinë […]

Në Gramsh plas grushti, futbollisti godet gjyqtarin

Në Gramsh plas grushti, futbollisti godet gjyqtarin

Sherret në futbollin shqiptar janë një normalitet. Të mësuar me lajmet nga më të befasishme. Sot në televizione u raportua një sherr gjatë ndeshjes Gramshi-Ada. Një futbollist i ekipit verior ka goditur gjyqtarin kryesor. Ky i fundit akordoi penallti në favor të ekipit vendës. Gramshi ka fituar 4-0. Në pjesën e dytë, 29-vjeçari V.P. goditi […]

Deklarata bombë: “Shkëmbimi teritoreve nuk qe ide e SHBA, e kërkuan Thaçi dhe Vuçiçi”

Deklarata bombë: “Shkëmbimi teritoreve nuk qe ide e SHBA, e kërkuan Thaçi dhe Vuçiçi”

Më në fund ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë ka folur. John Bolton ka vënë gishtin për të treguar ideatorët e vërtetë të idesë së shkëmbimit të territoreve. Ai ka përmendur me emër Hashim Thaçin dhe Aleksandër Vuçiçin. Si ideatorë të një projekti që ai nuk e ka kundërshtuar. “Nuk ka qenë ideja ime shkëmbimi […]