Kosova me dalje në det, shqetësohet media ruse: Shqiptarët tentojnë të bashkohen

Kosova me dalje në det, shqetësohet media ruse: Shqiptarët tentojnë të bashkohen

Nuk ka mbetur pa reagime takimi i kryeministrit të Shqipërisë dhe atij të Kosovës pardje në Tiranë. Edhe pse brenda vendit Edi Rama dhe Avdullah Hoti nuk prodhuan polemika. Media më e rëndësishme e Rusisë, që mbështet influencën e saj në Ballkan. I ka kushtuar një shkrim të posaçëm takimit Rama-Hoti . E në veçanti […]

Florida sets new COVID-19 case record

Florida sets new COVID-19 case record

Florida’s COVID-19 cases jumped by the most during the pandemic. Two days after the previous high. A sign that the outbreak is expanding and leading to more serious clinical consequences. Reported new cases rose by 11,458, or 6.4%, to 190,052 . Compared with an average 5.5% in the previous seven days. The Sunshine State had […]

Kejvina Kthella me kane ofruar shuma te medha parash per seks .

Kejvina Kthella me kane ofruar shuma te medha parash per seks .

Modelja shqiptare Kejvina Kthella ka folur hapur . Ajo ka treguar se i kanë ofruar para në këmbim të seksit S’më kanë ofruar drejtpërdrejt para në këmbim të seksit, por nëpërmjet njerëzve të njohur. Kur e kam marrë vesh, s’më ka bërë përshtypje dhe i kam injoruar . Keshtu ka deklaruar ajo në Top-Channel. E […]

Lei Kraja sensuale , uron festën e Pavarësisë së SHBA

Lei Kraja sensuale , uron festën e Pavarësisë së SHBA

Lei Kraja është padyshim një nga moderatoret sportive më bukuroshe dhe seksi në ekranet shqiptare. Ajo është tepër aktive në rrjete sociale. Sidomos Instagram, ku publikon foto të ndryshme nga jeta e saj. Në festën e Pavarësisë se SHBA, urimet kanë qenë të shumta . Duke nisur nga liderët e politikës, por edhe nga personazhe […]

Minoritet me “300 veta” “Minë me sahat”, sapo të zbresësh Llogaranë do të kemi një “Greqi të vogël”

Minoritet me “300 veta” “Minë me sahat”, sapo të zbresësh Llogaranë do të kemi një “Greqi të vogël”

Studiuesi Erald Kapri i bën thirrje qeverisë të tërhiqet nga dy ligjet për pakicat kombëtare dhe dygjuhësinë. Keto nuk kanë qasje me realitetin shqiptar . Nuk janë të bazuar në asnjë fakt historik e as precedentë të vendeve të tjera demokratike. Kapri shprehet në një intervistë për “MAPO.al” se dy nismat janë “bombë me sahat”. […]