Foto/Pakujdesite e sikletshme te femrave

Foto/Pakujdesite e sikletshme te femrave

Shpesh femrave ju ndodh te jene te pa vemendshme me veshjen e tyre. Gjate stines se veres veshjet jane me te lehta dhe te shkurtra fale kohes se nxehte. Por shpesh here faktor behet dhe era qe tju prishi qetesine. Interneti eshte i mbushur plot me fotografi te femrave . Ato tregojne me shume se […]

Ja kush eshte shteti i pare ne Usa qe nis ‘vetingun’ ne polici.

Ja kush eshte shteti i pare ne Usa qe nis ‘vetingun’ ne polici.

LANSING, MI – Protestat kundër brutalitetit të policisë vazhdojnë në të gjithë shtetin dhe kombin. Në vazhdën e vrasjes së George Floyd. Gov. Gretchen Whitmer ka njoftuar planet për reformën policore.Kjo për të promovuar barazinë racore në Michigan. Në një njoftim për lajmin e lëshuar me 3 Qershor, Whitmer njoftoi mbështetjen e saj.Për një seri […]