Lëngu i Qepës Kundër Njollave Të Moshës

Lëngu i Qepës Kundër Njollave Të Moshës

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur . Dhe me shumë mundësi e padëgjuar. Ky lëng ka një përdorim tërësisht mjekësor . Falë vlerave të jashtëzakonshme që ka për shëndetin e njeriut. Ai është shumë i pasur me fibër, vitaminat B6, C, flavonoidë, kalçium, magnez, kalium, selenium dhe fosfor. Një përmbajtje e […]

Karkaleca me ananas

Karkaleca me ananas

Përbërësit për 2 persona:• 250g ananas i freskët, i prerë në kubikë të vegjël • 10 karkaleca të freskët e të qëruar • vaj ulliri • fara susami • lëngu i një gjysme limoni • oriz i bardhë i zier, dhe në fund i përgatitur me kripë e vaj ulliri për ta shoqëruar Përgatitja: 1.Në […]

Nutellamisu

Nutellamisu

Një pako keksa tiramisu Një pako maskarpone (1.75 gr) 250 ml hopla 500 ml qumësht 4 lugë gjelle nutella Një vanilje sheqer Një lugë kafe Hapat: Fillimisht, qumështin dhe nutellën i bëni bashkë në një enë dhe i vloni. Pastaj keksat tiramisu i zbutni në qumështin e vluar me nutellë dhe i shtrini në tepsi. […]

Hiti i ri i Butrintit, per 24 orë kalon 1.3 milion klikime .

Hiti i ri i Butrintit, per 24 orë kalon 1.3 milion klikime .

“Si përpara” eshte kënga më e re e Butrint Imerit . Kjo kenge u lancua të premten . Dhe kjo kenge duket se eshte perqyer shume duke arritur nje rekord klikimesh . Klipi i Butrintit, i cili është realizuar nga Valon Aziri . Deri me tani ka marrë më shumë se 1.3 milionë klikime brenda […]

“Vala e dytë e infektimit do jetë më e rëndë”, eksperti bën deklaratën e fortë .

“Vala e dytë e infektimit do jetë më e rëndë”, eksperti bën deklaratën e fortë .

Dr. William Schaffner është profesor i sëmundjeve infektive në Universitetin Vanderbilt. Prej vitesh është këshillues në Qendrën Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. Së fundmi, profesori ka thënë se është koha të normalizojmë përdorimin e maskave. Duhet të mbajmë distancën sociale për t’u përgatitur për një valë të dytë të infektimit me koronavirus. Kjo […]

Kush është Eduart Lamaj, atentatori i dyshuar i dy biznesmenëve në Laç, si u ‘tradhtua’ nga ADN-ja

Kush është Eduart Lamaj, atentatori i dyshuar i dy biznesmenëve në Laç, si u ‘tradhtua’ nga ADN-ja

Eduart Lamaj, alias Andri eshte nga fshati Sanxhak Kurbinit. Ai akuzohet si pjesë e një grupi vrasësish me pagesë. Grupi kanë marrë para për ekzekutimin e dy biznesmenëve Bujar Lika dhe Paulin Gjergji. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se shënjestra e atentatit ka qenë e dyfishtë. Nuk ishte as vetëm Bujar Lika, as vetëm […]

SHISH: Paratë “e pista” po pastrohen në biznesin e ndërtimit dhe turizmit

SHISH: Paratë “e pista” po pastrohen në biznesin e ndërtimit dhe turizmit

SHISH raporton se biznese të ligjshme në ndërtim dhe hoteleri -turizëm. Mbetet sektorët kryesorë të pastrimit të parave “të pista” . Keto kane origjinë  nga aktivitetet kriminale. SHISH në raportin e dytë për 2019 ngre shqetësimin . Të ardhurat e paligjshme të krijuara ndër vite nga aktivitetet kriminale po pastrohen. Perdorimi i bizneseve të ligjshme, […]

1 2 3