Cilat destinacione ndërkombëtare po rihapin për turistët?

Cilat destinacione ndërkombëtare po rihapin për turistët?

Shumica e qeverive janë ende duke këshilluar kundër udhëtimit ndërkombëtar “jo-thelbësor”. Një mori destinacionesh të njohura kanë filluar të lehtësojnë masat e tyre të bllokimit. Kufizimet e kufijve po shkojnë drejt pritjes së turistëve. Në fillim të këtij muaji, Bashkimi Evropian zbuloi një plan veprimi për të rihapur kufijtë e tij të brendshëm. Ndërsa vendet […]

Superstari i WWE Jeff Hardy arrestohet pasi iku nga skena e aksidentit .

Superstari i WWE Jeff Hardy arrestohet pasi iku nga skena e aksidentit .

WWE ka një histori të përdorimit të incidenteve në jetën reale për të përmirësuar skenat e saj dhe produktin ne TV. Ndonjëherë ajo sjell një interes për skenarin, por nganjëherë thjesht duket shqetësuese. Superstari i WWE Jeff Hardy, së fundmi, ka mbajtur barrën e ketij skenari. Episodi i fundit ndodhi te premten mbrema ne SmackDown. […]

Lil Wayne ndan versionin luksoz të ‘Funeral’ që përfshin bashkëpunime të reja me Doja Cat, Lil Uzi Vert

Lil Wayne ndan versionin luksoz të ‘Funeral’ që përfshin bashkëpunime të reja me Doja Cat, Lil Uzi Vert

Lil Wayne ka lëshuar një version të zgjeruar të albumit të tij të ri, “Funeral”, me tetë këngë shtesë. Rekordi luksoz, ishte një lancim surprizë. Albumi përfshin bashkëpunime me Doja Cat, Lil Uzi Vert, Tory Lanez, Jessie Reyez, and Benny The Butcher, dhe Conway The Machine. Versioni origjinal i Funeral u lëshua në fund të […]

Nis peticioni online/ Presidenti te zgjidhet nga populli.

Nis peticioni online/ Presidenti te zgjidhet nga populli.

Gjate ketyre viteve jane nisur shume peticione online per te ndryshuar kushtetuten ne lidhje me zgjedhjen e presidentit.Vlen te permendet dhe peticioni i nisur nga Ben Blushi dhe nje grup deputetesh . Peticioni arriti te mbledhi rreth 11.000 firma. Ky peticion nuk u mor ne konsiderate dhe u harrua si shume te tjere. Zgjedhja e […]

Peson humbje të madhe financiare nga koronavirusi, skuadra Angleze merr 156 milionë euro kredi

Peson humbje të madhe financiare nga koronavirusi, skuadra Angleze merr 156 milionë euro kredi

Manchester United ben me dije se ka marre kredi prej 156 milionë eurosh. Kjo shume do perdoret për kryerjen e disa blerjeve të futbollistëve gjatë merkatos verore.“Djajtë e Kuq” kanë marrë kredinë nga “Banka e Amerikës”. Kjo banke vepron si palë në sigurimin e kredidhënieve për disa biznese të mëdha. Mançester Junajtid ka pësuar një […]

Teatri, shansi historik i SPAK

Teatri, shansi historik i SPAK

Nga Armand Maho Në rast se ka një çështje që do të justifikonte më së miri emrin tashmë të njohur, SPAK, (Strukturës së Posaçme Anti Korrupsion), është dosja e dërguar nga artistët . Dosja për mbojtjen e Teatrit pranë këtij organi që ka të bëjë me atë çka ndodhi mëngjesin e datës 17 maj. Ai […]

Dy shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Dy shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Peshqit Mund të duket e habitshme që Peshqit janë në këtë listë, pasi shumë i shohin si paqësorë dhe të pafajshëm. Por realiteti është se ata kanë pak tolerancë për fyerjet dhe tradhëtitë. Kur Peshqit janë viktima të këtyre sjelljeve, ato nuk kursejnë asgjë. Ata nuk sulmojnë dobësitë e ofenduesve si Akrepat. Ato grumbullojnë të […]

Nude Yoga Girl Famous Instagram Profile

Nude Yoga Girl Famous Instagram Profile

Until today, we still haven’t completely recovered from the shock that our Instagram account @nakedwanderings suddenly got banned. We were speechless, helpless, sad and angry. Almost did we buy a ticket to Silicon Valley to go kick some butt. Or show some butt, we hadn’t really figured that one out yet. But then we realised […]

70+ Times Celebs Shared Their Nudes on Instagram

Some celebs rarely post a bikini pic, while others lean the hell into being nude AF (I’m looking at you, Kylie Jenner). Just wait until you see these celebs who bared it all on Instagram. And we mean topless, bottom-less, and even full-on nude. Hot? Definitely. Aggressive? Maybe. But you gotta love their confidence. Bella […]

1 2 3 7