Abuzoi me fëmijët, gjykata e dënon 3 vjet burg Denis Shimilin

Abuzoi me fëmijët, gjykata e dënon 3 vjet burg Denis Shimilin

Denis Shimilit u shpall fajtor ditën e martë nga Gjykata e Tiranës për ngacmim seksual ndaj fëmijëve të tij të mitur dhe u dënua me 3 vjet heqje lirie. Dëshmia e ish bashkëshortes, vajzës së mitur dhe raporti psikologjik për fëmijën, ishin provat kryesore ku u mbështet gjykata në shpalljen fajtor të të pandehurit. Nga […]

Zbardhja e dosjeve, peng e pushtetarëve

Zbardhja e dosjeve, peng e pushtetarëve

Derisa në të gjitha vendet e rajonit, madje edhe më gjerë, në vendet që kanë dalë nga ishsistemi komunist, në fazën e tyre tranzicionale, e kanë hartuar dhe zbatuar Ligjin e zbardhjes së dosjeve, si proces i shkëputjes nga ish-regjimet e kaluara kriminale, dhe formë ndëshkuese dhe e diferencimit nga njerëzit e së kaluarës kriminale […]

Siguria në plazhe, bashkia e Durrësit: 3 ditë kohë për rojet

Siguria në plazhe, bashkia e Durrësit: 3 ditë kohë për rojet

Bashkia e Durrësit ka nisur më në fund kontrollin e kushteve të sigurisë në plazhet përgjatë gjithë vijës bregdetare. Siç vërtetoi edhe kamera e Top Channel tre ditë më parë, në plazhe mungojnë rojet bregdetare dhe ndihma e shpejtë. Ndersa nje turist sllovak humbi jeten ne det. Por punonjësit e bashkisë u lanë subjekteve private […]

1500 rrënjë hashashi gati për mbjellje, tre në pranga

1500 rrënjë hashashi gati për mbjellje, tre në pranga

1500 rrënjë të reja Cannabis të kultivuara në kubik u zbuluan nga policia në fshatin Labovë e Vogël në Gjirokastër.Tre persona u arrestuan në flagrancë, ndërsa kubikët e hashashit që ishin gati për t’u mbjellë në tokë u gjetën në një ambient mes pemëve. Mes të arrestuarve përfundoi edhe i zoti i tokës, ndërsa bimët […]

Infrastruktura, FMN: Shqipëria, në nivele të ulëta

Infrastruktura, FMN: Shqipëria, në nivele të ulëta

Fondi Monetar Ndërkombëtar e rendit Shqipërinë si vendin e parafundit për cilësinë e infrastrukturës edhe pse taksapaguesit shqiptarë kanë paguar miliarda euro për investime publike. Sipas FMN, për periudhën 2005-2016, qeveria shqiptare ka shpenzuar cdo vit mesatarisht 5.5 për qind të prodhimit kombëtar për vepra publike, kryesisht rrugë, porte dhe segmente të tjera të infrastrukturës. […]

Operativi i Gjazës, Kristaq Pleqi dhe radioja e Kardinalit Mikel Koliqi

Operativi i Gjazës, Kristaq Pleqi dhe radioja e Kardinalit Mikel Koliqi

Kardinali Mikel Koliqi ishte vëllai i Ernestit. Për hakmarrje ndaj vëllait që ishte një personalitet i emigracionit politik shqiptar, regjimi komunist e burgosi të përmendurin për 13 vjet (tri dënime më 1945, 1946-1950 dhe 1977-1986) si dhe e internoi për 23 vjet në vitet 1954 – 1977 (më 1954-1955 në Shtyllas e Radostimë të Fierit; […]

Thaçi uron Metën për marrjen e detyrës

Thaçi uron Metën për marrjen e detyrës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Ilir Metën për marrjen e detyrës si president i Republikës së Shqipërisë. “Në emër të Presidencës së Republikës së Kosovës dhe në emrin tim, i shpreh urimet më të sinqerta Presidentit të Republikës së Shqipërisë, z. Ilir Meta, me rastin e dhënies së betimit dhe marrjes së detyrës […]

Blog Post Title

Blog Post Title

What goes into a blog post? Helpful, industry-specific content that: 1) gives readers a useful takeaway, and 2) shows you’re an industry expert. Use your company’s blog posts to opine on current industry topics, humanize your company, and show how your products and services can help people.

1 59 60 61