Rinis protesta e studentëve/ Çfarë pritet të ndodhë nesër ?

Rinis protesta e studentëve/ Çfarë pritet të ndodhë nesër ?

Në një kohë që kryeministri, Edi Rama ka kërkuar vazhdimisht dialog, ashtu siç kanë paralajmëruar edhe më herët studentët të cilët dolën për të protestuar për 17 ditë me rradhë duke kërkuar plotësimin e kërkesave të tyre për uljen e tarifave studimore dhe reformimin e sistemit arsimor pritet të dalin sërish nesër më 7 janar […]

-19 gradë/ Kjo javë do të jetë tmerr ftohtë

-19 gradë/ Kjo javë do të jetë tmerr ftohtë

Dita e nesërme do të sjellë temperaturat më të ulëta për këtë dimër në Shqipëri, ku do të shkojnë në -19 gradë celsius në Korçë.Ndërkohë që dita e sipas meteorologëve pritet të jetë edhe dita më e ftohtë e viti, pasi temperaturat parashikohet që të kenë një ulje të ndjeshme në vlera negative në të […]

VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

VIDEO/ Griezmann shpëton Atleticon me këtë supergol që shënon ndaj Sevillas

Jo vetëm Reali i Madridit, por as Sevilla apo Atletico e Madridit nuk arrijnë t’i bëjnë presion Barcelonës në La Liga.Superdueli i “Ramón Sánchez Pizjuán” mes andaluzëve dhe “Los Colchoneros” u mbyll pa një fitues.Të dyja skuadrat arritën të shënon nga një gol në portat respektive, por pa mundur të festojnë në fund të të […]

Si Të Përdorni Hudhrën Për Rritjen E Flokëve Dhe Kundër Zbokthit

Si Të Përdorni Hudhrën Për Rritjen E Flokëve Dhe Kundër Zbokthit

Hudhra është shumë e pasur në vlera për shëndetin e njeriut nga koka tek këmbët.Ajo rekomandohet për shumë trajtime të veçanta për rritjen e flokut dhe kundër zbokthit.Hudhra ka aftësinë të përmirësojë qarkullimin e gjakut në skalpin e kokës gjë që zgjidh problemin e flokëve të hollë.Hudhra është e pasur me shumë minerale siç janë […]

Makinat e reja elektrike; Në 2019, në treg produkte të përmirësuara

Makinat e reja elektrike; Në 2019, në treg produkte të përmirësuara

Viti që vjen pritet të sjellë një hov të ri për makinat elektrike. Prodhuesit e automjeteve kanë shënuar një progres të rëndësishëm në zhvillimin e tyre.Ka pasur përmirësime të performances përkrah atyre të games dhe veçorive që i bëjnë mjaft të dëshirueshme, e që po përmirësohen nga viti në vit.2019-ta pritet t’i sjellë tregut disa […]

Stresi – Si e Dëmton Tiroiden dhe Cilat Janë Kurat Natyrale

Stresi – Si e Dëmton Tiroiden dhe Cilat Janë Kurat Natyrale

Stresi është një nga armiqtë më tinzarë për shëndetin. Prania e tij mund të shkaktojë kaos në çdo qelizë të organizmit.Në rastin e tiroides, stresi mund të përkeqësojë funksionin e saj dhe të shkaktojë atë që njihet si hipertiroidizëm ose prodhimi të tepërt të hormonit të tiroides. Lidhja Mes Stresit Dhe Hipertiroidizmit Stresi dhe hipertiroidizmit […]

Federer mendon tërheqjen, 2019-a mund të jetë viti i fundit

Federer mendon tërheqjen, 2019-a mund të jetë viti i fundit

Viti 2019 mund të jetë sezoni i fundit në fushat e tenisit për Roger Federer. Është vetë zvicerani që ka lënë të kuptohet se mund të varë raketën në gozhdë gjatë një interviste për televizionin publik zviceran SRF, teksa deklaroi se ende nuk e ka vendosur nëse do të jetë në fushat e lojës në […]

Border between Kosovo and Albania will have one single checkpoint for both sides

Border between Kosovo and Albania will have one single checkpoint for both sides

The Interior Ministers of Albania and Kosovo signed an agreement that will unify the Customs inspection of people and goods.In presence of the Minister of Kosovo, but with the absence of Rama, the Interior Ministers signed the agreement for establishing the joint border checkpoints.What this agreement does is that goods and travellers will no longer […]

Protesta e fundit 2018, dhe pse dështuan të gjitha ?

Protesta e fundit 2018, dhe pse dështuan të gjitha ?

Nga Kreshnik Spahiu* Pse të gjitha protestat e vitit 2018 kanë njëjtin objektiv por edhe të njëjtin përfundim? Dështimin! Sot u zhvillua protesta e fundit e cila ishte njoftuar prej shumë kohësh, që mendohej se vinte si rrjedhojë e një vazhde revolte popullore jo më vetëm në shkallë vendi por përtej kufijnve, nga shqiptarët e […]

Fëmijët e përdorin internetin pa kontrollin e prindërve

Fëmijët e përdorin internetin pa kontrollin e prindërve

Çdo ditë e më shumë, fëmijët po bëhen pjesë e botës dixhitale, ku veç informacioneve të larmishme i ekspozon ata ndaj një mori rreziqesh, në një zonë të pasigurt. Të dhënat nga UNICEF tregojnë se mosha mesatare kur fëmijët kanë aksesuar internetin për herë të parë është 8 vjeç duke qëndruar mesatarisht online 3 orë […]