Fotot nudo që kanë thyer internetin.

Kim Kardashian

14 korriku njihet si Dita Ndërkombëtare e Nudos.VIP-at nuk presin një ditë si kjo. Por mund të pozojnë nudo gjatë gjithë vitit. Në fakt, është mirë që në këtë listë të veçohen yje si 39-vjeçarja Kim Kardashian. Sepse një pjesë e mirë e personazheve të njohur si ajo janë krenarë për trupin e tyre. Kështu që nuk kanë pse ta fshehin, as para gjithë botës.

Kim rendit një sasi të konsiderueshme fotosh nudo. Kohë pas kohe, por ajo e ka kthyer edhe në trend të sajin duke pozuar selfie nudo në Instagram. Ju kujtohet, pa dyshim, kur ajo postoi një foto nudo para pasqyrës. Në vitin 2016, vetëm pak muaj pas lindjes së Saint West? Natyrisht, në atë kohë theu internetin.

Kim, gjithashtu, poston edhe foto të tjera duke provokuar. Që përfshijnë natyrisht edhe selfiet nudo. Duke nisur që nga KKW dhe photo shoot-i në nëntor 2017. Kim postoi një foto nudo, por i gjithë trupi ishte i mbuluar me xixa.

Kourtney

Kourtney Kardashian

Motra e Kim Kardashian, Kourtney Kardashian, 41-vjeçare. Gjithashtu ka pozuar nudo në të kaluarën. Nëna e tre fëmijëve ka një trup fanstastik, të cilin nuk lë rast pa e treguar. Madje një foto seksi nudo ka pozuar edhe për revistën V, në prill të 2018. Një mama e nxehtë dhe prej vërteti. Kourtney, megjithatë, angazhohet shumë me palestrën dhe rezultatet e saj duken.

Justin Bieber mori vëmendjen e të gjithë rrjetit në një foto epike nudo në vitin 2015. The Beliebers, s’mund të dilte më i nxehtë në një foto si kjo. Kjo foto seksi do të mbahet mend përgjithmonë. Falë internetit.

Por ka edhe personazhe shqiptare . Që nuk e kanë aspak problem të pozojnë nudo para aparatit. Një prej tyre është këngëtarja Bleona Qereti. E cila ka disa sete artistike me foto nudo, mjaft të pëlqyera nga fansat e saj

Ja dhe galeria e disa personazheve të njohur që kanë pozuar nudo pa pikën e problemit.

Lena Dunham
Emily Ratajkowski

Vogue

View this post on Instagram

Here's a little naked fact to ponder while Celine Dion changes looks between shows: for the past five years she has worn haute couture near exclusively for her own performances (in Las Vegas and on her current "mini-tour" of Europe). She performs a minimum two hours a night, five or six nights a week, dancing and curtseying and generally gesticulating sans abandon, in handmade, hand-beaded delicacies designed solely to walk a catwalk or a carpet (and often with handlers). For Celine's orders, the houses send teams to Nevada for typically three fittings, before the garments are ultimately finished in her local, private atelier. Armani Prive, Schiaparelli, Giambattista Valli, Versace…only a partial list. Everyone, basically. In Vegas, Velcro panels are added to allow for her ribcage to expand or for a quick outfit change. Micro straps of elasticized chiffon prevent a slit from becoming a sloppy situation mid-squat. Shoes—always heels, never platforms—are ordered one size smaller (she is normally a 38) and refitted with metal shanks. Says Celine, "We have to make haute couture industrial." And, more enigmatically: "The clothes follow me; I do not follow the clothes." Which is to say: the haute couture, with all its fragility and handcraft, has to perform professionally for Ms. Dion. And privately as well. Years ago, Celine bought a classic little black dress from the Christian Dior atelier when the house was overseen by John Galliano. It is simple, falling to mid calf, and narrow as can be with just a hint of stretch. It requires a minimum of jewelry, a statement bracelet or perhaps one of the major diamond rings she designed with her late husband Rene Angelil: two pear cuts set in a wide pave band, or two hearts of diamond and emerald abstractly interlocking, on a cushion of yet more diamonds. This LBD forces you to walk one foot in front of the other. This is a dress Celine knows well and clearly loves, the simplest evocation of the private luxury of couture and the total antithesis of the red carpet hoopla that attends the union of fashion and celebrity. It is also the dress she wore to Rene's funeral. #CelineTakesCouture Photo by @sophfei.

A post shared by Vogue (@voguemagazine) on

Womenshealth

View this post on Instagram

Happy Birthday @reesewitherspoon

A post shared by Chelsea Handler (@chelseahandler) on

View this post on Instagram

birthday suit

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

View this post on Instagram

‘God Is A Woman’ out now

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

You must be logged in to post a comment Login