Në Gramsh plas grushti, futbollisti godet gjyqtarin

Sherret në futbollin shqiptar janë një normalitet. Të mësuar me lajmet nga më të befasishme. Sot në televizione u raportua një sherr gjatë ndeshjes Gramshi-Ada. Një futbollist i ekipit verior ka goditur gjyqtarin kryesor. Ky i fundit akordoi penallti në favor të ekipit vendës. Gramshi ka fituar 4-0.

Në pjesën e dytë, 29-vjeçari V.P. goditi gjyqtarin kryesor. Asnjëra prej dy skuadrave nuk ka ndonjë synim sportiv . Dhe nuk pritej që nuk të kishte probleme të tilla. Gramshi renditet i pesti . Dhe nuk ka shanse për kalimin në Kategorinë e Parë. Ada, ndërkohë, ka siguruar mbijetesën në vendin e 10-të.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Në stadiumin e qytetit të Gramshit në pjesën e dytë . Gjatë zhvillimit të ndeshjes ndërmjet ekipeve Gramshi -Ada. Futbollisti i skuadrës “Ades”, shtetasi V.P., 29 vjeç, banues në Velipoje . Ai ka goditur dhe fyer gjyqtarin e ndeshjes shtetasinB.L., 32 vjeç, banues në Lezhë. Pasi lojtari nuk ka qënë dakortë për ekzekutimin të një penalltie. Lojtari është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Gramsh. Për veprimet e mëtejshme proceduriale.

You must be logged in to post a comment Login