Superstari i WWE Jeff Hardy arrestohet pasi iku nga skena e aksidentit .

WWE ka një histori të përdorimit të incidenteve në jetën reale për të përmirësuar skenat e saj dhe produktin ne TV. Ndonjëherë ajo sjell një interes për skenarin, por nganjëherë thjesht duket shqetësuese. Superstari i WWE Jeff Hardy, së fundmi, ka mbajtur barrën e ketij skenari.

Episodi i fundit ndodhi te premten mbrema ne SmackDown. WWE përdori Hardy dhe historinë e tij të abuzimit me substanca për të hapur shfaqjen. Kjo solli intrigë dhe shqetësim në të njëjtën kohë.

Shfaqja filloi me Renee Young që shfaqej në një skenë krimi. Makina e Jeff Hardy u gjet përplasur në Elias. Enigma karizmatike u gjet e përhumbur dhe oficerët e policisë në vendngjarje e arrestuan atë për një perplasje të mundshme.

WWE kishte një ide të mirë me këtë segment për sa i përket skenës së tregimit. Ata e morën Elias nga turneu në mënyrë që mund të drejtonin një skenar të gjatë. Ky skenar u be se kush do të ndeshej me AJ në gjysmëfinale. Gjë që do t’i bënte fansat të dëshirojnë të rrinë rreth e rrotull.

Shumë menduan se regjisoret kaluan limitin duke përdorur Xhefin në atë mënyrë. Ai është një interpretues i respektuar dhe është joetike të perdorni të kaluarën e tij të errët.

Ata e kuptuan këtë ndërsa ai u kthye drejt fundit të shfaqjes. Ai shpërqendroi Sheamusin që i kushtoi atij humbjen e ndeshjes. Pas kësaj, ai sulmoi Luftëtarin Celtic me agresionin që i kujtonte karakterin e Willow.

Jeff Hardy dhe planet e tij të skenarit

Eshtë e sigurt se WWE do të zbulonte njeriun e vërtetë pas incidentit të makinës . Ju mund të vini bast se ata kine nje Hacker misteri . Ju gjithashtu mund të bast se sulmuesi ishte i famshëm.

 Celtic Warrior ka qenë duke e thirrur Hardy-in si një plehre dhe WWE justifikon Sheamus-in të rrëzojë Elias. E VETMJA mënyrë për të hyrë në Turneun e Kampionatit Ndër-Kontinental.

Ka mundesi qe Jeff te ndeshet me Sheamus në kanalet me pagese. WWE duhet të ketë një kartë të grumbulluar. Dhënia e Hardy dhe Sheamus një ndeshje 15-minutëshe do të ishte një trajtim për tifozët. duke marrë parasysh kiminë e jashtëzakonshme që ata ndajnë.

Ekziston një probabilitet i lartë që WWE nuk do ta bënte atë. Segmenti i Jeff nuk bëri asgjë për vlerësimet pasi ato mbetën të sheshta në 2.04 milion. Kjo mund të çojë në kompaninë që prish këtë rivalitet. Kjo mund të rezultojë që ndeshja Hardy vs Sheamus të jetë një goditje e fortë 5-minutëshe.

Tifozët mund të jenë vetëm të durueshëm dhe të presin episodin tjetër të SmackDown për të ditur për planet që kompania ka për Jeff Hardy dhe Celtic Warrior.

You must be logged in to post a comment Login