7 fustanet qe jane ne mode per 2020-ën!


Kryefjala e fustaneve të 2020-ës është: “Joshëse”! Disa prej trendeve të së shkuarës rikthehen sërish këtë pranverë, por çfarë themi me siguri është se asnjëri nga ata që do të shihni më poshtë, s’duhet t’i mungojë garderobës suaj.Çfarë kanë të përbashkët trendet më të famshme të fustaneve që do të shihni këtë sezon? Mund t’i vishni në pranverë, vjeshtë dhe dimër!

1.Fustanet e lëkurës!

2. Fustanet e bardhë prej pambuku

3. Fustanet shumëngjyrëshe me pika!
Këtë vit harrojeni fustanin e bardhë me pika të zeza dhe zgjidhni ngjyrat!

4.”Little Black Dress”

5. Fustanet e mëndafshta
Fustanet që “derdhen” në trup kanë kohë që janë rikthyer në modë dhe nga ç’duket do të qëndrojnë gjatë. 2020-ta rikthen trendin e fustaneve të ’90-ës. Sensualë, minimalistë dhe shumë elegantë.

6. Printi i viteve ’70-të.
Moda e viteve ’70-të ende ndikon tek mënyra se si vishemi. Wshtë koha për të rikthyer printet e vjetra, kështu që kontrolloni njëherë nëpër dollapet e mamit.

7.Fustanet ngjyrë neon
Që tani deri në shtator, do të shihni shumë, shumë fustane në ngjyra të forta.

You must be logged in to post a comment Login